Јокић сјајан у нападу, али – проблем је био на другом крају терена /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић немоћан против Пеликанса
Српски кошаркаш Никола Јокић немоћан против Пеликанса - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2022
Никола Јокић и Денвер Нагетси доживели су неочакиван пораз пред домаћом публиком од Њу Орлеанс Пеликанса - 113:105.
Очекивала се рутинска победа екипе из Колорада, Њу Орлеанс је једна од најлошијих екипа у НБА, али Денвер није озбиљно схватио противника и поражен је.
Јокић је био надомак трипл-дабла, одиграо је на нивоу у нападу, али проблем је била одбрана, поготово у другом полувремену у ком су Нагетси примили чак 62 поена.
Актуелни МВП утакмицу је завршио са 25 поена, 12 скокова и девет асистенција, из игре је био одличан 7-10, за три поена је шутирао 3-3, а са линије за слободна бацања 8-8, али то није било довољно.
Јокића су поентерски пратили Монтеј Морис са 19 и Вил Бартон са 17 поена, и то су били једини кошаркаши, уз Николу, који су били двоцифрени у тиму Денвера.
Код Пеликанса одличан меч одиграли су Џонс са 25 поена, Инграм је убацио 23, а Хејс 22 поена и уз то је имао 11 скокова.
Нагетси су били катастрофални дефанзивно, чак тројица кошаркаша Пеликана имала су 20 или више поена, и претрпели су 24. пораз у сезони.
Са друге стране Пеликани су уписали тек 20. победу у такмичарској години 2021-22.
Претходне ноћи на терену смо видели и Богдана Богдановића и Бобана Марјановића.
Богдан је био одличан у поразу Атланте од Торонта (18п), док је Бобан играо само два минута у победи против Филаделфије.