Острво поново скандира Србиново име – уз нестваран податак! /видео/

© REUTERS / DYLAN MARTINEZАлександар Митровић (десно) и менаџер Фулама Марко Силва
Александар Митровић (десно) и менаџер Фулама Марко Силва - Sputnik Србија, 1920, 08.02.2022
Српски фудбалер Александар Митровић је на утакмици 31. кола Чемпионшипа против Милвола постигао 30. гол ове сезоне, чиме је престигао број погодака који је постигла цела противничка екипа.
Митровић је против Милвола постигао два гола, уз којих има и седам асистенција, чиме се додатно удаљио на првом месту листе стрелаца Чемпионшипа.
Милвол је у уторак увече гнев најбољег стрелца у историји репрезентације Србије прво осетио у 29. минуту утакмице, када је Фулам наставио да корача ка повратку у Премијер лигу.
Друго полувреме тек што је почело, а српски голгетер је поново затресао мрежу ривала. У 50. минуту било је 2:0 за домаћина.
То је био Митровићев 100. гол од доласка у Енглеску, односно Фулам из Андерлехта 2015. године, када је кренуо да тресе мреже Премијер лиге и Чемпионшипа.
Екипа са „Крејвен Котиџа“ је на крају славила победу од 3:0 и тиме дошла до цифре од 77 постигнутих голова ове сезоне, док је Милвол (засад) на 29 – мање него што је дао само српски фудбалер!
Ако се у обзир узму и остале екипе Чемпионшипа, може се закључити да Милвол није један екипа која није успела да постигне више голова током целе сезоне од двадесетседмогодишњака из Смедерева.
Поред Милвола ту су и Свонси (29), Хал (25), Питерборо (23) и Барнсли (18).
Иначе, бивши нападач Партизана је на овој утакмици успео да обори лични рекорд из сезоне 2019/20, када је у истом такмичењу бранећи боје истог клуба постигао 29 голова.
Сада му је за гол више, додуше, требало 14 утакмица мање него тада...