Русова „плава машинерија“ кроз драму до крова света!

© AP Photo / Kamran JebreiliФудбалери Челсија
Фудбалери Челсија - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022
Фудбалери Челсија победили су у финалу Светског клупског првенства у Абу Дабију Палмеирас после продужетака 2:1 (1:1). „Плавци“ који су у власништву руског милијардера Романа Абрамовича, попели су се на кров света у свом другом покушају, пошто су 2012. године поражени од другог бразилског клуба – Коринтијанса.
Шампион Европе састао се са шампионом Копа Либертадорес, бразилским Палмеирасом и од почетка наметнуо свој ритам.
Херој енглеског тима Ромелу Лукаку који је Челси и довео до финала био је и стрелац првог гола у 55. минуту.
Све је водило ка томе да ће се тим Романа Абрамовича без проблема изборити са Бразилцима, али je досуђен пенал у 64. минуту.
Шутирао је Рафаел Веига и потпуно меч из готово сигурне победе Енглеза у неизвесну утакмицу.
Драматично финале ушло је у продужетке и водило ка извођењу једанаестераца, али шампионску титулу Челсију у 117. минуту донео је Каи Хаверц, такође ударцем „са креча“.
Коначних 2:1 Хаверц је постигао после пенала који је досуђен Палмеирасу због играња руком у шеснаестерцу.
Фудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022