Богдановићева утакмица сезоне у поразу од Бостона /видео/

© AP Photo / Chris SzagolaСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 13.02.2022
Кошаркаши Атланте поражени су од Бостона резултатом 105:95, а српски репрезентативац Богдан Богдановић одиграо је најбољу партију у сезони постигавши 26 поена.
Атланта је утакмицу испустила у трећој четвртини, пошто су у овом периоду игре примили чак 42 поена.
Богдан је у тим тренуцима био једина светла тачка, али није имао подршку саиграча и Селтикси су потпуно преокренули резултат. До краја су успешно одржали предност и дошли су до победе.
Богдановић је одиграо личну најбољу утакмицу у сезони убацивши 26 поена, уз шест скокова, две асистенције и једном украденом лоптом.
Хокси су боље отворили сусрет са Бостоном и прву четвртину су решили двоцифреном предношћу резултатом 28:17.
Богдановић у уводној деоници није постигао кош, али је експлодирао у другој када је постигао чак 12 поена, што је његова друга најефикаснија четвртина у НБА лиги, рекорд му је 13 поена.
Српски кошаркаш бриљирао је у овом периоду, а у истом ритму наставио је и током треће четвртине. Богдановић је био једина светла тачка у трећем интервалу који су Хокси изгубили 42:23.
Моментум је потпуно прешао на страну домаћина и ношени том енергијом успели су да сломе отпор Атланте у последњој четвртини.
Када се ломило потпуно је заказао плејмејкер Треј Јанг који је утакмицу завршио са са очајних 9-26 из игре. Накупио је Јанг 30 поена, али је много трошио лопту и трпео је резултат.
На крају утакмице Атланта је имала неколико прилика да ухвати прикључак, али нису успели да реализују нападе и Бостон је заслужено уписао 33. победу, а осму узастопну.
Некада је летео, а сада носи српску заставу, пише ћирилицом и „паметнији“ је него икад
„Наша реч је мач од челика, мисли сабља бритка“ – Јокић „одвео“ Београдски синдикат у Канаду /видео/