Баварци избегли шок у Аустрији, Ливерпул нокаутирао Интер! /видео/

© AP Photo / Alexandra BeierНемачки фудбалер Карим Адејеми у дресу Салцбурга
Немачки фудбалер Карим Адејеми у дресу Салцбурга - Sputnik Србија, 1920, 16.02.2022
Фудбалери Бајерн Минхена умало су доживели шокантан пораз у првом мечу осмине финала Лиге шампиона, пошто су ремизирали са Салцбургом резултатом 1:1. У другом мечу дана Ливерпул је победио Интер у Милану резултатом 2:0.
Салцбург је умало направио највеће досад виђено изненађење у нокаут фази Лиге шампиона, али је вишеструки шампион Европе успео да се извуче у последњим минутима утакмице.
Стрелац првог гола био је Џуниор Адаму у 21. минуту утакмице, након што је са клупе ушао само девет минута раније уместо Окафора.
Домаћин је до истека првих 45 минута могао и до још једног гола, било је помисли на пенал у завршници, али се на паузу отишло са 1:0.
У другом полувремену Бајерн је преузео иницијативу и свом снагом кренуо да напада аустријски тим, али промене резултата дуго није било.
По уласку у последњих десет минута нешто опасније је, међутим, било пред голом Бавараца, али је убрзо стигла казна.
У 90. минуту искусни Томас Милер је затресао мрежу Салцбурга и поставио на коначних 1:1.
Ливерпул је успео да обезбеди огромну предност пред реванш у Енглеској, пошто је савладао Интер резултатом 2:0.
Утакмица је почела са две шансе Ливерпула, али је Интер у 16. минуту затресао пречку.
Прво полувреме је било поприлично изједначено, а у наставку је италијански тим преузео иницијативу и кренуо да напада.
Клоп је реаговао са неколико раних измена, а после нове пропуштене шансе домаћина уследила је казна, преко Фирмина у 76. минуту.
Да ствар буде још лошија по домаћина, уследио је и други гол. Стрелац је био Салах у 83. минуту, па је меч завршен резултатом 0:2.
Спектакл, па умало туча на „Маракани“: Звезда после драме избацила Раднички!
Како је Месију одбрањен пенал? Голман Реала открио да је знао где ће Лео да шутне /видео/
Енглези желе да отерају Србина — осми узастопни пораз би могао да буде карта без повратка