Фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Партизан чекао и дочекао гол – победа у Прагу!

Фудбалери Партизана су остварили злата вредну победу у Прагу над Спартом у првој утакмици шеснаестине финала Лиге конференција, а једини погодак постигао је Квинси Мениг у 78. минуту, после спектакуларне асистенције Саше Здјелара.
Меч је био испод критеријума за европско такмичење, томе је кумовао и лош терен, али пре свега оријентација тренера обе екипе да најпре сачувају свој гол – међутим, тако није деловало на старту утакмице.
Фудбалери Партизана су одлично отворили утакмицу, за шест минута голман домаће екипе је двапут морао да реагује после шутева са ивице казненог простора које су упутили Лазар Марковић и Квинси Мениг.
Ствари су се окренуле кроз неколико минута, Чеси су имали велику прилику, користили су простор на десном боку да запрете и у десетом минуту је леви бек Давид Ханцко главом покушао да савлада Александра Поповића, али је млади голман црно-белих био на висини задатка.
Партизан није успевао да повеже редове, нису то чинили ни ривали, али су имали неколико опасних утрчавања кроз средину, док је екипа тренера Александра Станојевића деловала статично, Бибрас Натхо није добијао лопте за додавања у напад, а Рикардо Гомеш није био фокусиран у неколико наврата.
На истеку пола сата игре Слободан Урошевић је лепо шутирао, каснији корнер није добро изведен, а до краја полувремена ривали су грешили, утрчавали где не треба, каснији у додавањима и тако даље.
Тренер Станојевић је желео да учврсти бедем у средњем реду, Натха је заменио Марко Јевтовић, ненадано је шансу, због повреде Александра Миљковића, добио Марко Живковић у 56. минуту, а индиспонирани Рикардо и Марковић су уступили места Марку Миловановићу и Немањи Јовићу.
Терен је бивао све лошији, младу екипу је тренер Спарте Павел Врба појачао Ладиславом Крејчијем и Бореком Дочкалом за последњих 30 минута игре – десет је протекло без икаквих узбуђења, али је живост унео Миловановић, активним понашањем у офанзивном делу игре Партизана.
Добра енергија је и награђена, у 78. минуту је спектакуларну лопту са своје половине право на ивицу казненог простора ривала послао Саша Здјелар, Мениг је био виспрен, искористио је уснулост одбране Спарте и бриљантним лоб ударцем послао лопту у мрежу.
Менига је заменио Никола Терзић, домаћи су покушали да покрену напад, али су више од тога желели да изнуде прекршаје у опасној зони, међутим фудбалери Партизана су били веома опрезни у одбрамбеним задацима и сачували су предност.
Прилику да Партизан дуплира предност пропустио је Милош Јојић после сјајног додавања Миловановића, ривали су имали велику шансу после корнера, али су срећом били непрецизни и резултат је остао непромењен.
Реванш меч је на програму у четвртак 24. фебруара у Београду.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
22:52 17.02.2022
94' – Крај! Победа Партизана!
Партизан је урадио шта је хтео, има повољан резултат, победу у Прагу пред реванш у Београду!
22:47 17.02.2022
90' – Четири минута надокнаде и замало гол!
Аух како је лопта прохујала поред стативе!
Ханцко је шутирао после корнера, а Павелка и Пањак нису успели да дођу до ње испред празног гола.
22:40 17.02.2022
84' – Каква шанса!
Миловановић је бриљантно проиграо Јојића, али он није успео са седам, осам метара да убаци лопту у мрежу.
Остаје 1:0 за Партизан.
22:39 17.02.2022
82' – Измена!
Мениг излази, на терену је млади Никола Терзић.
22:35 17.02.2022
78' – Гол! Партизан води!
Предивна, прелепа, ма не постоји начин да се опише каква је била лопта коју је Саша Здјелар упутио ка Менигу, а Холанђанин се искрао чуварима, претрчао их, ушао у празан простор и лоб ударцем послао лопту у гол!
Партизан води!
22:27 17.02.2022
71' – Миловановић прети!
Какав трк младог Смедеревца ка голу Спарте, али је голман ривала био присебан.
22:19 17.02.2022
64' – Измене!
Рикардо и Марковић су напољу, у игру су ушли Немања Јовић и Марко Миловановић.
63' – Треба рећи, терен је катастрофалан
Џомбе, рупе, баш, баш лош терен.
22:17 17.02.2022
61' – Споро!
Рикардо је „царинио“ лопту предуго, каснило је додавање Јојићу, а потом и Марковићу – офсајд!
22:16 17.02.2022
60' – Сви су промашили лопту!
Милетић се умало повредио после центаршута са левог крила, до лопте није стигао ни Вујачић, али је Поповић, срећом, био прибран.
22:13 17.02.2022
56' – Миљковић се оклизуо, а потом и повредио
Добру акцију Партизана упропастио је Миљковић катастрофалним центаршутом, а касније није могао да настави меч.
На терену се нашао Марко Живковић.
22:04 17.02.2022
46' – Измена!
Натхо је завршио дуел, Марко Јевтовић је на терену.
21:46 17.02.2022
45' – Полувреме!
По две интервенције голмана на обе стране, много грешака и пропуштених лопти, додавања, утрчавања...
Али, ово је резултат који Партизану одговара – 0:0.
21:41 17.02.2022
41' – Миљковић и Марковић...
Комбиновање на десном боку, ма малом простору, завршено је покушајем Миљковића да утрчи, док је Марковић желео да му дода лопту на „пређашњој“ позицији.
Севнула је контра Спарте, срећом по Партизан, без успеха.
21:37 17.02.2022
37' – Чеси аплаудирају „Гробарима“
Навијачи Партизана су запевали „Косово – Србија“ са две стране трибина уз аплаузе домаћих симпатизера.
21:35 17.02.2022
36' – Штета!
Први добар потез Марковића, луцидно додавање према Јојићу који се залетео ка казненом простору, али је Витек прочитао намеру.
И даље је 0:0.
21:34 17.02.2022
Каква екипа на трибинама!
Председник УЕФА Александар Чеферин и његови сарадници, Зоран Лаковић и Луис Фиго.
Изненађујуће је да је први човек европског фудбала одабрао да присуствује дуелу у Прагу.
21:32 17.02.2022
32' – Очајни Марковић добија картон
Беспотребни прекршај са обе ноге, у моменту док је играч Спарте кренуо ка свом голу – жути картон.
21:31 17.02.2022
31' – Добар Урошевић!
Повукао је акцију, лопта је отишла до десног бока, после центаршута Миљковића и скока Рикарда се вратила право на леву ногу левог бека Партизана који је лепо шутирао, али је голман био на висини задатка.
21:27 17.02.2022
27' – Лоше...
Здјелар је упутио дивну лопту на леви бок, тамо се из неког разлога нашао Марковић, Урошевић је одустао од лопте, а капитен Партизана је покушао шутем који се потом вратио и од њега одбио у гол-аут.