Руски хокејаши прослављају злато на ЗОИ у Пјонгчангу - Sputnik Србија

Руси после драме и пенала у финалу

Хокејаши Русије пласирали су се у финале Зимских олимпијски игара после победе над Шведском резултатом 2:1 после пенала.
Руси су од почетка меча били бољи на леду, а први гол дао је у другој деоници Слепишљев.
У другој деоници изједначио је Ландер, и тада почиње велика борба и драма за финале.
Трећа деоница донела је офанзиву са обе стране, али гола није било. Десет минута није виђен погодак, па се ушло у продужетку.
Стабилна игра на обе стране водила је ка пеналима који су донели још напетију игру.
Било је промашаја на обе стране, али је кључни гол постигао Гритсјук.
Готов је продужетак
И даље нема промене резултата. Права драма за финале!
16:23 18.02.2022
Продужеци
Уследио је продужетак, играће се још десет минута.
16:15 18.02.2022
Борбено
На обе стране и даље без гола
16:10 18.02.2022
Драма за финале
У првој деоници игре хокејаши Русије су постигли гол, да би потом Швеђани изједначили у наредној деоници. Пет минута пред крај резултат је и даље 1:1