Кошаркаши КК Црвена звезда на мечу против Меге - Sputnik Србија

Звезда сјајном одбраном до финала и шансе за „Жућкову левицу“!

Кошаркаши Црвене звезде први су финалисти Купа Радивој Кораћ. Актуелни шампион до борбе за нови трофеј дошао је победом против Меге - 72:53.
Звезда ће у финалу играти против бољег из сусрета Партизан - ФМП, који се игра у 21 час.
Најефикаснији у победничком тиму био је Калинић са 15 поена, по 12 постигли су Ивановић и Волтерс, док је 10 убацио Кузмић.
Код Меге бољи од осталих био је Карло Матковић са 15 поена.
Мега је боље отворила утакмицу и тренер Звезде Дејан Радоњић после само три минута морао је да затражи тајм-аут, 0:7.
Црвено-бели брзо су пронашли ритам, одговорили су серијом 9:0, али од тог тренутка поново су упали у контра-ритам.
Мега кажњавала сваку грешку фаворита и пред крај деонице имала је десет поена предности, 11:21.
Ипак, Звезда је успела да мини-серијом 4:0 дође до пристојних -6 на крају прве четвртине, 15:21.
Друга деоница протекла је у сличном тону, с тим што су се улоге овога пута замениле.
Црвено-бели заиграли су препознатљиву одбрану, примили су само дванаест поена у овом периоду и на полувремену су они били ти који су имали +6, 39:33.
Калинић је био најефикаснији код Звезде са 12 поена, док је Матковић са 11 предводио Мегу.
Звезда је брзо дошла до лепе залихе у трећој четвртини, али је Мега успела да одржи какав-такав прикључак и да пред последњу четвртину уђе са -9, 56:47.
Ипак, млада екипа тренера Јовановића није имала снаге за преокрет и Звезда је рутински привела утакмицу крају.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
18:52 19.02.2022
Крај!
Победа Црвене звезде!
18:47 19.02.2022
38’ - 67:53 - Мега се готово предала
Волтерс није успео да поентира, а није ни Церовина. Тројку је промашио и Добрић, али је убрзо Мега изгубила лопту у транзицији.
18:45 19.02.2022
36’ - 65:41 - Звезда пред финалом
Црвено-бели контролишу ритам и имају лепу залиху пред последње минуте утакмице.
18:42 19.02.2022
34’ - 63:49 - тројка Волтерса!
Звезда одлази на великих +14, 63:49. Тајм-аут Јовановић.
18:38 19.02.2022
33’ - 60:49 - Звезда одржава предност
Ивановић је промашио тројку, али је Кузмић успео да се избори за нови напад.
Минут без поена на обе стране.
18:37 19.02.2022
32’ - 60:49 - дуел центара на старту последњег периода
Поени Кузмића и Матковића, 60:49.
18:36 19.02.2022
31’ - 58:47 - почела је четврта деоница
Поенима Огњена Кузмића.
18:33 19.02.2022
30’ - 56:47 - крај треће четвртине!
Имала је Мега и -14, али је успела да се врати. Пре свега због нешто слабије игре Звезде.
18:30 19.02.2022
29’ - 54:46 - последња два минута треће деонице
Слаби напади Звезде, Мега има шансу да додатно смањи заостатак.
Не користи је, пошто је Ђуришић промашио тројку, 54:46.
18:25 19.02.2022
28’ - 54:45 - нешто лошији ритам
У последњих неколико минута не гледамо претерано атрактивну кошарку. То одговара Звезди јер се налази у предности.
Митровић је промашио оба бацања, 52:41. Ђуришић затим поентира, 52:43.
Кош Ивановића и додатно слободно, 54:43. Промашио је бацање.
Лаки поени Церовинем, тајм-аут Радоњић, 54:45.
18:21 19.02.2022
26’ - 51:41 - тројка Рудана
Кошаркаш Меге смањује на -10, 51:41. Звезда из два поседа није успела да поентира, тројке су промашили Ивановић и Лазић.
18:19 19.02.2022
25’ - 51:37 - слаб посед Звезде
Лазић је шутирао на истеку напада, из тешке позиције, и промашио је.
Тројку је промашио и Никола Јовић.
Сјајно куцање Кузмића, 51:37.
18:18 19.02.2022
24’ - 49:37 - Јовић прекида серију Звезде
Црвено-бели брзо су стигли до двоцифрене предности.
18:15 19.02.2022
23’ - 47:35 - тројка Никола Калинића!
Тајм-аут затражио је Влада Јовановић.
Затим сјајна рампа Калинића! Холинс није успео да погоди тројку, али је Кузмић обезбедио скок и затим фаул за два бацања.
18:12 19.02.2022
22’ - 44:35 - Звезда боље отвара трећу четвртину
Давидовац погађа оба слободна бацања, 44:35. На другој страни отворен шут промашио је Матковић.
17:54 19.02.2022
20’ - 39:33 - крај првог полувремена
Звезда у предности!
17:50 19.02.2022
19’ - 36:33 - добра одбрана Звезде
Кораци Остина Холинса, лопта је за Мегу.
Рампа Калинића над Кочовићем. Волтерс је погодио једно од два бацања, 37:33.
17:46 19.02.2022
17’ - 36:30 - предност Звезде
Оба пенала погодио је Волтерс, 33:30.
Затим тројка Остина Холинса, 36:30.
17:42 19.02.2022
16’ - 31:30 - велика борба на терену
Поентирао је Нејт Волтерс и после тога тајм-аут је затражио Јовановић.
Церовина је погодио оба бацања, 28:30.
Тројка Калинића! Преко руке, 31:30.
17:37 19.02.2022
14’ - 26:26 - боља игра Звезде
Нови поени Калинића, 24:23.
Матковић је поентирао уз фаул, 24:26.
Кош Добрића, од таблу - 26:26.