Детаљ са почетка утакмице између КК Партизан и КК ФМП - Sputnik Србија

Партизан умало испустио победу – вечити дерби у финалу Купа!

Кошаркаши Партизана победили су ФМП 92:89 и пласирали су се у финале Купа „Радивој Кораћ“.
Изабраници Жељка Обрадовића у великом финалу играће против Црвене звезде.
Утакмица за Жућкову левицу на програму је у недељу у 21 час у дворани Чаир у Нишу.
Партизан је умало од готовог направио вересију, пошто је испустио једанаест поена предности у последња два и по минута.
Када је Пантер погодио за 88:77, утисак је био да је Партизан сломио отпор клуба из Железника, али млада екипа тренера Стефановића успела је да се врати.
На крају је имала и шут за продужетак, али је Неренџић промашио и Партизан се пласирао у финале.
Од старта утакмице играло се у одличном ритму, међутим, после само три минута виђена је немила сцена када је колено повредио Ален Смаилагић.
Кошаркаш Партизана уз помоћ саиграча напустио је терен, што је лош знак јер није могао да се ослони на ногу.
Омело је ово црно-беле и до краја четвртине углавном су се налазили у заостатку. После десет минута резултат је био 21:24.
Налазио се клуб из Железника у минималној предности и у другој деоници, али све до тренутка када је Кевин Пантер погодио тројку за 35:32.
Од тог момента па надаље, предност Партизана само је расла и на полувремену су имали +9, 52:43.
Партизан је у трећој четвртини одржавао предност, она је и порасла на +14 у једном тренутку, али никако нису успевали да сломе отпор ривала.
Утисак је био да ће то успети серијом Кевина Пантера, али серијом грешака допустили су противницима из Железника да се врате.
Ипак, Неранџић је промашио и чудо је изостало.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
23:02 19.02.2022
Неранџић је имао тројку за продужетак, али је промашио.
23:01 19.02.2022
Победа Партизана!
23:00 19.02.2022
40’ - 91:89 - Партизан се опустио
ФМП казнио са две тројке у последњих тридесет секунди.
На девет секунди до краја црно-бели имају +2 и посед.
22:50 19.02.2022
38’ - 88:77 - важна тројка Пантера
Црно-бели поново имају +8. Потом је Тасић направио фаул у нападу.
Нова тројка Кевина Пантера! Партизан одлази на +11, 88:77!
22:48 19.02.2022
37’ - 82:77 - Партизан пропушта шансе
Изуну је поентирао и смањио на -8. После тога је Дангубић изгубио лопту.
Тројка Шарановић, 82:77!
22:44 19.02.2022
35’ - 80:72 - ФМП се не предаје
Кевин Пантер са 2+1 доноси црно-белима +11, 80:69.
Тројка Данила Тасића, 80:72.
22:40 19.02.2022
34’ - 77:67 - Далас Мур!
Када је тешко Американац погађа тројку и црно-бели поново имају +10, 77:67. Тајм-аут Стефановић. ФМП није успео да искористи напад.
22:37 19.02.2022
33’ - 73:67 - велика борба
Степановић је промашио тројку, ФМП је имао шансу за -3. Ледеј је био непрецизан у шуту за три поена.
Копривица је овога пута урадио добар посао. Ухватио је скок у нападу и изнудио је фаул. Али, погодио је једно од два, 74:67.
22:35 19.02.2022
32’ - 73:67 - нови поени Џонса
ФМП је на само -6, 73:67. Затим и фаул у нападу Балше Копривице.
22:34 19.02.2022
31’ - 73:65 - серија Брајса Џонса
Пет поена заредом Американца ФМП-а и Обрадовић је затражио тајм-аут, 73:65.
22:30 19.02.2022
30’ - 73:60 - крај треће четвртине!
Тројка Немање Дангубића уз звук сирене, 73:60.
22:25 19.02.2022
28’ - 70:56 - опао је темпо утакмице
Тројку је промашио Урош Трифуновић. Брајс Џонс погодио је оба слободна, 67:56.
Лесор је погодио једно, али је Партизан дошао до офанзивног скока и потом је Трифуновић погодио, 70:56.
22:21 19.02.2022
27’ - 67:54 - ФМП у проблему
Ово је сада већ велики заостатак. Уколико Пантери желе да остану у утакмици, мораће да смање заостатак на једноцифрен.
22:15 19.02.2022
26’ - 67:52 - Партизан одржава предност
Фаул у нападу Балше Копривице.
Лесор затим краде лопту и снажно закуцава лопту, 65:51.
22:12 19.02.2022
Ален Смаилагић са новинарем спортске редакције Спутњика - Sputnik Србија, 1920, 19.02.2022
Болан урлик и очи пуне суза – Смаилагић повредио колено /фото, видео/
22:11 19.02.2022
24’ - 63:51 - нови погодак Неранџића
Играч ФМП-а расположен, 61:51. Узвраћа Алекса Аврамовић, 63:51.
22:08 19.02.2022
23’ - 61:49 - у добром ритму се игра и у трећој четвртини
Неранџић је погодио уз фаул Копривице, 58:49.
Партизан није искористио напад, али су Дангубић и Копривица обезбедили нови посед. Лопта је дошла до Пантера који је фаулиран при шуту за три поена.
Погодио је сва три бацања, 61:49.
22:07 19.02.2022
Повредио се и Далас Мур
Изгледа да је чланак...
22’ - 56:46 - добар старт црно-белих
Поентира Балша Копривица, одличан пивот, 56:46. ФМП није искористио напад, док на другој страни Мур погађа, 58:46.
22:06 19.02.2022
21’ - 54:46 - почело је друго полувреме
Ледеј је погодио за Партизан, а Џонс далеку тројку за ФМП, 54:46.