Кошаркаши Црвене звезде прослављају освајање Купа Радивоја Кораћа за 2022. - Sputnik Србија

Звезда разбила Партизан и освојила Куп Радивоја Кораћа!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Партизан резултатом 85:68 и осми пут у историји освојили Куп Радивоја Кораћа.
Звезда је доминантном представом у Нишу освојила други трофеј у низу и изједначила се на вечној листи са великим ривалом по броју освојених титула у КРК. Уједно има укупно 11 националних купова.
Ово је уједно била и друга победа црвено-белих над Партизаном ове сезоне, након што су га савладали у АБА лиги.
Утакмица је почела фуриозном игром Звезде и серијом од 10:0, на коју Партизан није имао никакав одговор.
Црно-бели су први поен постигли тек после око пет и по минута игре, али су затим, највише захваљујући Пантеру, успели да се консолидују и врате у ритам.
Добра завршница је Звезди донела +7 на крају прве четвртине, али је друга деоница отворена подједнако моћно као и прва.
Стефан Марковић је имао сјајну ролу средином другог квартала, када је успео да постане први двоцифрени са десет постигнутих поена, а Звезда је имала огромних +16.
До краја првог полувремена предност формалног домаћина је наставила да расте, а на паузу се отишло са чак +21 (49:28).
Баш као и претходне две четвртине, Звезда је добро отворила и трећи део игре, те је убрзо виђена нова максимална предност од чак +23.
Партизан је у неколико наврата успевао да направи мини-серије, али се било каква нада изабраника Жељка Обрадовића веома брзо гасила.
Пред крај треће деонице Дејан Радоњић, тренер Звезде, зарадио је искључење због друге техничке грешке и до краја је дуел водио његов помоћник Горан Бошковић.
Током четврте четвртине Звезда је само одрадила посао и ни у једном тренутку Партизан није имао никаквих шанси да дође до преокрета.
Најбољи у победничком саставу био је Калинић са 18 поена и четири асистенције.
Пратили су га Холинс са 15 поена и пет асистенција, Волтерс са 14 поена и четири асистенције и Марковић са 13 поена и три скока.
На другој страни истакао се Лесор са 19 поена и четири скока. Пантер је додао 14 поена, Мур је имао 11 уз пет асистенција, док је Ледеј убацио десет уз четири ухваћене лопте.
Црвено и црно-бели се сада окрећу АБА лиги, али и Евролиги, односно Еврокупу.
Финалну борбу за Жућкову левицу могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
23:35 20.02.2022
Звезда подигла трофеј!
Чекало се нешто дуже на званично подизање трофеја, али сада и званично можемо да закључимо Куп Радивоја Кораћа за 2022. годину!
Кошаркаши Црвене звезде по освајању Купа Радивоја Кораћа за 2022. - Sputnik Србија
23:26 20.02.2022
Остоја Мијаиловић морао да побегне
Запаљена ложа у којој је био Остоја Мијаиловић током финала Купа Радивоја Кораћа - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2022
22:54 20.02.2022
39' Волтерс прекинуо лошу серију
После неког времена поени Звезде. Волтерс поентира, а онда иде закуцавање Холинса – 85:66. Тајм-аут Партизан.
22:53 20.02.2022
Бакља упала у свечану ложу!
Ту је седео председник КК Партизан Остоја Мијаиловић...
22:51 20.02.2022
37' Разиграо се Лесор, тајм-аут Звезда
Бивши центар црвено-белих игра одличну утакмицу протви бившег тима. Има 16 поена, те смањује заостатак на 81:65.
22:48 20.02.2022
36' Пантер се разиграо, али...
Три бацања за Пантера моментално неутралише Калинић и враћа разлику на +20, али Пантер и у наредном нападу бива прецизан са дистанце (78:61).
Међутим, Пантерове напоре Звезда са изузетном лакоћом неутралише – иде тројка Волтерса за 81:61.
22:44 20.02.2022
34' Тајм-аут Обрадовић
Игра се кош за кош у четвртој четвртини, што много више одговара црвено-белима. Партизан смањује преко Лесора, али Калинић поентира после офанзивног скока за свој 15. поен, па идемо на тајм-аут Обрадовића.
74:53.
22:36 20.02.2022
32' Спорији старте последње деонице
Полагање Добрића, а онда једно погођено бацање Лесора... 69:47.
22:33 20.02.2022
Овако ће Радоњић „водити“ екипу...
22:31 20.02.2022
Крај 3. четвртине
Доста спора завршница треће деонице, уз прегршт промашаја и грешака на обе стране. Ритам који неупоредиво више одговара Звезди. У последњем минуту бележимо тројку Марковића, два бацања Ледеја, техничку Радоњића и поене Добрића.
Пред улазак у последњи део игре: Црвена звезда – Партизан 67:46.
22:30 20.02.2022
Радоњић искључен!
Због уласка у терен Радоњић добија техничку, другу вечерас, због чега је меч за њега завршен!
Звезду ће до краја утакмице водити Горан Бошковић, Радоњићев први помоћник.
22:26 20.02.2022
28' Игра се доста споро
Лесор постиже три поена у два напада, али онда лаки поени за Митровића. Пантер је погађа шут за три поена, али нема казне на другој страни. Резултат је 62:43.
22:21 20.02.2022
26' Црно-бели нису искористили налет
Скоро пуна два минута без иједног поена после тајм-аута, а онда грешка кошаркаша Партизана и техничка за Обрадовића.
Калинић погађа бацање, Копривица прави фаул у нападу, а Калинић то кажњава карактеристичним продором – 60:40.
22:14 20.02.2022
24' Серија Партизана!
Тројка Мура из дриблинга, а онда Куруц краде лопту Калинићу и Ледеј закуцава у контри. Тајм-аут Радоњић, 57:40.
22:11 20.02.2022
22' Партизан за два минута испунио бонус
Трећа четвртина почиње као и претходне две. Мур губи лопту, Волтерс постиже поене у контри, а црно-бели не успевају да ухвате скок при промашеном бацању. Ледеј смањује на минус 21, а Партизан успева да после нешто више од два минута испуни бонус. Холинс погађа једно бацање – 54:32.
22:10 20.02.2022