Недовић бриљирао – Звезда поражена од Панатинаикоса

© Фото : АБА лига - Драгана СтјепановићОгњен Кузмић и Стефан Марковић - кошаркаши КК Црвена звезда
Огњен Кузмић и Стефан Марковић - кошаркаши КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2022
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су на гостовању од Панатинаикоса 79:73 у 27. колу Евролиге.
Звезда је могла много више да извуче из ове утакмице, победа није била далеко, али у завршницама четвртина није успевала добро да одигра.
Најефикаснији у пораженом тиму био је Вајт са 14 поена, Холинс је постигао 13, а Калинић 12 поена.
ПАО је до тријумфа предводио Немања Недовић са 25 поена и пет асистенција.
Звезда је одлично отворила утакмицu и после коша Ерона Вајта дошла је до пет поена предности, 5:10. До краја четвртине шампион Србије и региона одржавао је предност и после десет минута игре резултат је био 17:23.
Iако су црвено-бели на почетку контролисали темпо и били у предности, 21:28, завршница друге четвртина протекла је у потпуном егалу.
Предност Панатинаикосу на полувремену донео је тројком Недовић, 42:41.
Звезда је сјајно започела трећи период, константно је била у плусу, после коша Вајта било је чак +9, 48:57, али последња три минута београдски великан одиграо је изузетно лоше.
Толико лоше да се ПАО потпуно вратио и пред последњих десет минута резултат је био 59:59.
У последњој четвртини Звезда је могла до победе, али кошаркаши нису могли ништа да погоде. Лоше су одиграли црвено-бели, као да су остали без горива и ПАО је то казнио.
Звезда има скор 9/15, док је ПАО на 7/17.