Кошаркашка репрезентација Србије на утакмици против Словачке - Sputnik Србија

Важна победа Србије у квалификацијама за Мундобаскет

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Словачку 75:63 у трећем колу квалификација за Светско првенство 2023. године.
Изабраници Светислава Пешића вратили су се на победничку стазу и после три одигране утакмице имају скор 2/1.
„Орлови“ су били десетковани, без много важних кошаркаша, али одиграли су солидну утакмицу и на крају су уписали рутинску победу.
Био је ово тимски добар меч за нашу селекцију, ниједан кошаркаш се није много истакао, а опет нико није био лош, те су сви дали добар допринос у тријумфу.
Најефикаснији био је Аврамовић са 14 поена, а пратили су га Јагодић-Куриџа са 13, Трифуновић је додао 13, а Ристић 12 уз осам скокова.
У пораженом тиму Броџиански је убацио 23 поена, а Ихринг 14.
Србија је отпор противника сломила у четвртој четвртини, али се од друге уопште није постављало питање победника. Пришал је Словачка неколико пута на -6, али то је било све што су успели.
„Орлови“ наредни меч играју у понедељак, такође против Словачке, али овога пута каогости.
Утакмицу из дворане „Александар Николић“ могли сте да пратите уз Спутњик.
22:04 25.02.2022
Крај! Победа Србије, 75:63.
21:58 25.02.2022
38' – 73:59 – Србија пред победом
Ристић није успео да поентира под кошем, али Србија крупним корацима иде ка другом тријумфу у квалификацијама.
Кош Аврамовића, лако полагање, 73:59.
21:55 25.02.2022
36' – 69:59 – Крајчевич за наду Словачке
Погодио је тројку за -10, 69:59. На другој страни није успео да поентира Куриџа.
21:50 25.02.2022
34' – 67:56 – важни поени за Србију
Погодио је Душан Ристић, 67:56.
21:46 25.02.2022
32' – 65:54 – тројка Ђуришића
Момак који је недавно напунио 18 година постиже свој седми поен.
21:43 25.02.2022
30' – 60:54 – крај треће четвртине!
Србија на само +6. Нисмо успели да сломимо отпор противника у овој деоници.
21:36 25.02.2022
28' – 60:50 – добра одбрана Србије
Ипак, из контре Трифуновић није успео да наслони мекано лопту на таблу. Копривица је обезбедио нови напад који ће се одиграти после тајм-аута.
Поени за Симанића, 58:50. Затим украдена лопта и кош Раданова, 60:50.
21:34 25.02.2022
26' – 56:48 – Србија контролише игру
Тројка за Словачку, 54:48. Одлично закуцавање Копривице, 56:48.
21:32 25.02.2022
25' – 54:45 – Словачка се држи
Ихринг је погодио после продора. Копривица није успео да прими лопте, засметао му је Словак, а судија је погрешио у процени и доделио је лопту гостима.
21:30 25.02.2022
24' – 54:43 – Орлови одржавају предност
Погодак Копривице, лепа асистенција Раданова, 51:39.
Крајчович је поентирао уз фаул, 51:43.
Тројка Трифуновића, 54:43.
21:26 25.02.2022
21' – 49:37 – уз звук сирене
Тројку погађа Јагодић-Куриџа, 47:37. Марко је затим украо лопту и Србија је дошла до +12, 49:37.
21:10 25.02.2022
20' – 44:36 – крај првог полувремена!
Осам поена предност за Орлове. Могло је боље, али најважније да смо у предности.
21:06 25.02.2022
19' – 44:36 – тројка Аврамовића
Две тројке заредом репрезентативца Србије и тренер Словачке затражио је тајм-аут.
Лош фаул, Броџиански је погодио уз фаул, 44:36.
21:04 25.02.2022
17' – 36:29 – опао темпо
После тајм-аута гледамо доста промашаја на обе стране.
Симанић је погодио за +9, 38:29.
20:56 25.02.2022
15' – 34:27 – у добром ритму се игра
Броџиански је погодио тројку и Пешић је позвао тајм-аут, 34:27. Слабо додавање Ристића, Раданов није успео да ухвати лопту и она је изгубљена.
20:54 25.02.2022
13' – 32:21 – двоцифрена предност
Србија одржава предност. Трифуновић је погодио, а затим је узвратио Броџиански, 30:21.
Ристић враћа предност, 32:21.
20:52 25.02.2022
11' – 29:18 – поени за Ристића
На истеку напада погодио је центар Србије, 26:18.
Тројка младог Ђуришића, 29:18.
20:49 25.02.2022
10' – 24:18 – крај прве четвртине!
Нешто лошије је Србија завршила четвртину, пошто је на три минута имала 20:11, али на крају ипак шест поена предности. Није лоше.
20:44 25.02.2022
8' – 20:14 – тројка Словачке
Затим Ђуришић није успео да врати, 20:14. У наредних неколико напада кошаркаши обе репрезентације нису успели да поентирају.
20:39 25.02.2022
6' – 17:11 – леп потез Куриџе
Са ниског поста је поентирао, 15:11. Затим добра одбрана Србије, уследила је контра и Раданов је положио лопту у кош, 17:11.