Маестрални Данко Лазовић – Миљаковац победио за Радована Радаковића /видео/

© AFP 2023 / CHRISTOPHE SIMONДанко Лазовић
Данко Лазовић - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2022
Фудбалери Миљаковца победили су пољски Фаирант из Кракова са 3:2 у хуманитарном мечу који је одигран за Радована Радаковића.
На утакмици је играо бивши репрезентативац Србије Данко Лазовић који је подржао иницијативу ФК Миљаковац, а за помоћ бившем голману Партизана.
Лазовић који је у каријери играо за Партизан, Фејнорд, ПСВ, Леверкузен и Зенит, уједно је стрелац првог званичног гола за Србију, а за овај хуманитарни меч прекинуо је на кратко фудбалску пензију.
Да и даље поседује магију у ногама Лазовић је показао у првом полувремену постигавши гол са неких 25 метара.
На утакмици је наступао и легендарни фудбалер Легије, Мирослав Радовић, који је прво полувреме одиграо за Миљаковац, а друго за пољски клуб.
Хуманитарни интернационални меч између Миљаковца и Фаjранта из Кракова одиграо се на стадиону ФК Раковица. Сви посетиоци су уместо улазница донирали жељени износ за Радованово лечење, коме је потребна континуирана подршка у лечењу дифузног карцинома желуца.
Радовану Радаковићу можете помоћи и слањем СМС поруке са садржином 1082 на број 3030. Због компликованог процеса лечења Радовану су и даље потребна средства за набавку лекова и терапије.
Поред слања хуманитарне поруке можете помоћи и уплатом на наменске рачуне отворене у хуманитарној фондацији „Буди хуман“.