Руски тенисер Андреј Рубљов током Дејвис купа - Sputnik Србија

Рубљов јачи од публике и Ђоковићевог „џелата“ – за титулу у Дубаију!

Андреј Рубљов, руски тенисер, освојио је турнир из серије 500 у Дубаију спектакуларном победом над Јиржијем Веселим у два сета (6:3, 6:4), играчем који је из конкуренције раније избацио Новака Ђоковића.
Рубљов је ушао у дуел са максималним фокусом, брзо је направио брејк у првом сету и рутински завршио посао за свега 29 минута.
Рубљов је у истом ритму наставио меч, други сет је стартовао са 2:0, а било је евидентно да ривал нема довољно енергије и да је исцрпљен после дугих дуела у претходним фазама такмичења.
У шестом гему другог сета Рубљов је негодовао због понашања публике, судија му је дао и опомену, а Весели је стигао до брејк лопти и искористио је једну за изједначење, пошто је Рус потпуно изгубио фокус.
Рубљов је успео да се врати у ритам, стекао је брејк лопте у седмом гему и једну искористио за нову предност, упркос томе што је ривал имао велику подршку са трибина и ветар у леђа навијача „љутих“ на Руса.
Другу меч лопту у десетом гему Рубљов је искористио и освојио титулу првака турнира у Дубаију, а од понедељка ће бити шести тенисер света, напредоваће за једно место и прескочити Матеа Беретинија.
Ток меча сте могли да пратите уживо уз Спутњик:
17:31 26.02.2022
6:3, 6:4 – Крај! Титула за Рубљова!
Уз велику подршку публике Весели је стигао до 30:30, али је одмах Рубљов стекао меч лопту.
Весели је успео да неутралише прву опасност ритерном и форхенд дијагоналом, али је Рубљов опет обезбедио себи прилику да заврши меч.
И то је искористио!
17:27 26.02.2022
6:3, 5:4 – Весели продужио меч
Весели је добро кренуо, али је Рубљов изненадио феноменалним ударцима за изједначење на 30:30.
Сервис је Веселом омогућио гем лопту, а ас и четврти гем у другом сету.
17:23 26.02.2022
6:3, 5:3 – Бриљантни Рубљов!
Феноменално је Андреј стартовао свој сервис гем и освојио прва три поена – а четврти и ас ударцем за 5:3!
17:21 26.02.2022
6:3, 4:3 – Рубљов враћа брејк!
Великом грешком на мрежи Весели је поклонио брејк лопту Рубљову, али је неутралисао опасност феноменалном форхенд паралелом, уз линију!
Наредни напад је био одличан, Рубљов је избацио лоптицу у аут, али је дупла сервис грешка значила изједначење.
Рубљов је наредни напад из дефанзиве успео да реши и стигне до брејк лопте коју је Весели неутралисао директним поеном из сервиса, али је поново погрешио и поклонио нову велику прилику ривалу.
Дуплом сервис грешком ривала Рубљов је вратио брејк!
17:11 26.02.2022
6:3, 3:3 – Рубљов попустио против публике и брејк лопти!
Сукоб са публиком је Рубљову донео опомену, нервозу и потом брејк лопте за Веселог, али је Рус феноменалним форхендом неутралисао прву опасност.
Весели је лошим ударцем донео изједначење, али је уследила нова шанса за брејк и изједначење у гемовима.
Рубљов је поново бриљантно реаговао, ас ударцем стекао предност – Весели је сјајно ритернирао други сервис и поново изједначио, а затим стигао до нове брејк прилике за наставак драме.
Грешка Рубљова је значила крај и изједначење 3:3!
17:07 26.02.2022
6:3, 3:2 – Публика је против Андреја!
Са трибина се чуло скандирање Веселом!
17:06 26.02.2022
6:3, 3:2 – Опомена за Рубљова!
Андреј је негодовао јер публика није желела да се умири пред његов сервис.
Судија му је дао опомену због „неспортског понашања!“
17:02 26.02.2022
6:3, 3:2 – Весели спасао две брејк лопте!
Посустао је сервис Веселог, Рубљов је стигао до две брејк лопте, прву је пропустио лошим форхендом, а истоветним ударцем Чех је спасао другу.
Почетни ударац се вратио у правом моменту, ас је донео предност Веселом, а потом и поен за гем.
16:56 26.02.2022
6:3, 3:1 – Рубљов одржава разлику
Одличан гем за руског тенисера, Весели јесте правио проблеме ритерном и бекхендом, али је Рубљов све решио смеч ударцем.
16:53 26.02.2022
6:3, 2:1 – Сервис одржава Веселог
Весели је избегао нови брејк добрим сервисима и смањио је на 2:1.
16:49 26.02.2022
6:3, 2:0 – Сјајан Рубљов!
Весели је запретио, али Рубљов није дозволио изненађење – распалио је форхендом и стигао до прилике да потврди брејк.
Чех се трудио да отежа, али није успео – 2:0.
16:46 26.02.2022
6:3, 1:0 – Добра лопта, брејк!
Морало је да се гледа, челенџ је тражио Рубљов и лопта је била добра у последњем поену.
Брејк за Рубљова!
16:40 26.02.2022
6:3 – Сет за Рубљова!
Сјајно, без изгубљеног поена, за 29 минута Рубљов је завршио посао у првом сету!
16:38 26.02.2022
5:3 – Весели одбранио сервис
Сервис је одржао Чеха у игри, а затим је уследио и одличан бекхенд који га је довео на корак од освајања гема.
Рубљов је погрешио и Весели је смањио на 5:3.
16:33 26.02.2022
5:2 – Гем са нулом!
Рубљов стиже на корак од сета.
16:31 26.02.2022
4:2 – Весели враћа ритам
Весели је жестоко кренуо, Рубљов је имао одговор, али је и прави напад.
16:27 26.02.2022
4:1 – Бриљантни Рубљов!
Сјајно је Рубљов отворио гем, дугу размену је реализовао, а потом и добрим сервисима избацио ривала из ритма.
Желео је брзо да заврши гем, промашио је форхенд, али је уследио нови ас – 4:1.
16:24 26.02.2022
3:1 – Брејк Рубљова!
После лаког свог гема, Рубљов је освојио два поена на сервис ривала, а потом стигао и до две брејк лопте.
Весели је спасао прву, али је другу Рус искористио за брејк!
16:16 26.02.2022
1:1 – Весели узвраћа!
Чех је демострирао снагу свог сервиса и изједначио на 1:1.
16:13 26.02.2022
1:0 – Рубљов феноменално сервира
Рубљов је разорним сервисима стартовао дуел и лако реализовао први гем.