Јокића „издали“ саиграчи, сјајни Поку славио у дуелу српских кошаркаша /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић и Алексеј Покушевски – дуел српских кошаркаша у НБА
Никола Јокић и Алексеј Покушевски – дуел српских кошаркаша у НБА - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
Кошаркаши Денвера изгубили су од Оклахоме 119:107, у утакмици у којој су се сусрели српски кошаркаши Никола Јокић и Алексеј Покушевски.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одисејa“ (odysee.com).
Славље је припало млађем Србину, Покушевском, који је први пут у сезони стартовао утакмицу и био је изузетно добар.
Добар, штавише одличан, био је и Никола Јокић, али стартери Нагетса били су катастрофални и са таквом игром нису могли да победе једну од најгорих екипа у НБА.
Не рачунајући Јокића, који је из игре шутирао 10/17, остатак кошаркаша из петорке имало је 10/36, а издваја се Вил Бартон са 1/10.
Денвер се налазио у серији од шест победа заредом, међутим, овом мечу је претходила пауза од три дана и екипа Мајка Мелоуна није озбиљно схватила сусрет са Тандером.
Јокић је на терену провео 33 минута и меч је завршио са 22 поена, 16 скокова и четири асистенције, а нетипично за њега +/- био му је катастрофалних -27 (последица очајне игре стартера).
На другој страни Покушевски је пунио колоне постигавши девет поена, уз 11 скокова, три асистенције, две украдене лопте и две блокаде.
Двојица српских кошаркаша попричали су на полувремену утакмице и Поку је конференцији за медије рекао како је Јокић сјајан момак и да је увек ту да дâ савет.
Денвер је утакмицу изгубио у четвртој четвртини, иако је у трећој, сјајном игром резерциста, преузео иницијативу, али чланови стартне петорке нису били у стању да испрате тај ритам.
Нагетси су претрпели 26. пораз у сезони, док је Тандер уписао 20. победу.