Кошаркаши Партизана прослављају победу над Црвеном звездом - Sputnik Србија

Нестварни Аврамовић разбио Звезду и донео освету Партизану!

Кошаркаши Партизана победили су Црвену звезду у вечитом дербију АБА лиге резултатом 98:84.
Партизан је после два пораза у дербијима ове сезоне први пут успео да савлада вечитог ривала.
Тиме су се црно-бели вратили у трку за прво место, пошто сада имају скор од 17-3, док је Звезда на 17-2, али међусобни скор иде на страну црвено-белих који су у првом овосезонском дуелу славили са +15.
Играч утакмице био је нестварни Алекса Аврамовић који је одиграо најбољи меч од доласка у Партизан и постигао чак 33 поена.
Прва четвртина протекла је у потпуном егалу, са прегршт фаулова – чак 14, односно по седам на обе стране, за непуних осам минута игре.
Партизан је искористио неколико несмотрених потеза црвено-белих и одлично привео први квартал крају, па имао и предност од 28:21.
Друга четвртина почела је као и прва, са много фаулова, а Аврамовић је имао чак три.
Ипак, предност домаћина постала је двоцифрена, али је Звезда успела да одговори и из спорог ритма да дође до егала.
На полувремену је било 40:34.
Трећу четвртину обележило је атрактивно закуцавање Холинса, али је сву пажњу на себе недуго затим преусмерио Аврамовић, који је кренуо да погађа – све.
Репрезентативац Србије је погађао тројке из свих позиција, био и сјајан на улазу, а убрзо је донео свом тиму тада максималних +13.
Изгорео је у жељи крајем деонице, направио четврти фаул и изгубио лопту, па је отишао на одмор, али штета је већ била начињена.
Међутим, Звезда се није предавала – уследила је фуриозна серија преко добре одбране и неколико тројки за потпуни повратак у меч, а онда почетком 4/4 прво вођство још од средине прве четвртине.
У тим тренуцима питање победника се није знало и све је било отворено, али је недуго затим Обрадовић вратио Аврамовића на терен, а то се показало као кључни моменат.
Млади бек је наставио своју рафалну паљбу, а разлика између црно и црвено-белих је у једном тренутку била 18 поена.
На крају је Партизан упропастио прилику да има бољи међусобни скор од ривала, пошто је имао +16 и напад на десетак секунди до краја, да би се утакмица после изгубљене лопте и промашаја Лесора завршила са +14 – поеном мање него што је Звезда добила када је била домаћин.
Поред Аврамовића, код победника се истакао Пантер са 22 поена. Лесор је био сјајан са 15 поена и седам скокова, Дерил Мур је имао десет, а Зек Ледеј девет поена.
На другој страни једини двоцифрени били су Давидовац и Холинс са по 17 поена, односно Волтерс са десет.
Партизан сада очекује гостовање Лијеткабелису у Еврокупу 8. марта, док Звезда дочекује Реал Мадрид истог дана.
Најзанимљивије детаље из дворане „Пионир“ могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
20:37 06.03.2022
Крај!
Изузетно убедљива победа Партизана у трећем вечитом дербију ове сезоне – 98:84.
Семафор са трећег вечитог дербија сезоне  - Sputnik Србија
20:28 06.03.2022
38' То би било то, али...
Партизан води 91:74 и можемо да кажемо да је питање победника познато. Ипак, битна је кош-разлика, пошто је Звезда први дерби у АБА лиги добила 15 разлике.
20:25 06.03.2022
Радоњић искључен!
Друга техничка за Радоњића, који је искључен други пут у дербијима заредом...
20:24 06.03.2022
37' Распала се игра Звезде
Партизан не мора ништа ни да уради, Аврамовић ће све сам – нова тројка за 32. поен! А, онда, фаул у нападу Митровића, његов пети.
87:74 на три минута до краја... Да ли је то-то?
20:21 06.03.2022
36' Аврамовић разбија Звезду
Фуриозни Аврамовић поново деморалише Звезду, али одбрана црно-белих експресно пуца па иду лаки поени противника.
Мур погађа отворену тројку на истеку напада и враћа предност на +9, а Холинс се залеће и не успева да прође преко Лесора
Невероватни Аврамовић погађа нову тројку, има 29 поена, а резултат је 84:72 на четири минута до краја!
20:17 06.03.2022
34' Звезди фали среће, Партизан чува предност
Партизан је успео да се мало одлепи поново, дошао је до +7, али серија прави мини-серију преко Давидовца и Вајта. Аврамовић одговара добрим продором, а Лазићу отворена тројка буквално излази из обруча, па остаје 75:70.
20:12 06.03.2022
32' Звезда повела после много времена, али Лесор одговорио сурово
Тројка Ивановића на старту четврте деонице и прво вођство Звезде још од прве деонице, али убрзо истом мером одговара Аврамовић, па Митровић прави фаул у нападу (67:66).
Лесор погађа изузетно тежак шут са падањем уназад, Вајт не погађа отворену тројку, а Лесор поново доминира у рекету и Радоњић тражи тајм-аут – 71:66.
20:06 06.03.2022
Крај 3. четвртине
Сценарио сличан ономе из друге деонице. Фуриозна завршница Звезде, изузетна игра Давидовца и Звезда се од -13 враћа у потпуни егал.
Серија црвено-белих од 12:1 за нешто више од два минута.
Пред улазак у последњих десет минута: Партизан – Црвена звезда 64:63!
20:00 06.03.2022
28' Аврамовић „изгорео“ у жељи – 16 поена у четвртини, али и четири фаула
Добрић после тајм-аута враћа тројку, Аврамовић се залеће и губи лопту, али Звезда не користи контру, што чини Партизан.
Нешто хаотичнију игру на обе стране поново користи Добрић и смањује на -11, а Аврамовић прави фаул у нападу, четврти укупно вечерас.
Аврамовић излази са паркета после 16 поена у овој четвртини... 63:57.
19:53 06.03.2022
26' Максимална предност
Аврамовићева тројка за засад максималних +13 за Партизан.
19:50 06.03.2022
25' Револверашки обрачун Холинса и Аврамовића
Јако тешки шутеви и поени бекова две екипе. Сјајно играју у трећој деоници, а пробудио се и Волтерс.
Партизан чува предност, али имамо нешто бољу кошарку него у првом полувремену – 56:48.
19:45 06.03.2022
23' Аврамовић доминира!
Осам поена репрезентативца Србије за само неколико минута, а сада и изнуђен фаул у нападу Волтерса.
Партизан води 48:39.
22' Најлепши потез вечерас!
Први поени у другој четвртини су тројка Аврамовића. Вајт затим погађа једно бацање, Партизан промашује две тројке у једном нападу... А, онда најлепши потез на утакмици – сјајно закуцавање Холинса!
Следи пети поен Аврамовића у овој четвртини, али и први кош Волтерса после мискомуникације у одбрани црно-белих 45:39.
19:40 06.03.2022
Почиње друго полувреме
19:31 06.03.2022
Стрелци
Најбољи вечерас је дефинитивно Кевин Пантер са 18 поена, скоро пола од своје екипе укупно. Ледеј има девет, а Лесор седам.
На другој страни најефикаснији је Холинс са осам поена. Кузмић има шест, а Давидовац пет.
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Партизан у Пиониру - Sputnik Србија
19:25 06.03.2022
Крај 2. четвртине
Тројку погађа Бранко Лазић и у потпуности враћа свој тим у игру на само -2. Лесор одговара полухорогом, а Давидовцу фали среће да постигне и тројку, да би затим блокирао противника, али недуго затим направио фаул.
Ледеј је погодио оба бацања, да би у последњем нападу првог полувремена Ивановић закомпликовао и промашио из немогуће позиције.
После 20 минута: Партизан – Црвена звезда 40:34
19:23 06.03.2022
18' Враћамо се у егал
Доста промашаја у последњих неколико минута. Калинић не погађа оба бацања, промашују и Лесор, Пантер и Митровић, а коначно поентира Давидовац – 36:31.
19:16 06.03.2022
16' Мало поена, ритам солидан
Лоша игра Звезде после тајм-аута. Партизан затвара све канале у одбрани и игра боље, али не успева додатно да се одлепи. Поена има доста мало, само 14 за четири минута друге четвртине.
Резултат је 36:27.
19:11 06.03.2022
14' Мини серија Звезде
Прве поене у другој четвртини за госте бележимо тек после више од три минута. Друга тројка за Звезду на мечу, друга и за Американца.
Мадар прави кораке и даје прилику црвено-белима да се додатно приближе, а они то и користе преко Митровића. Тајм-аут Обрадовић – 33:26.
19:07 06.03.2022