Детаљ са утакмице Ренџерс - Црвена звезда - Sputnik Србија

Звездин кошмар у Шкотској у режији офсајда, пенала и „усијаног“ ВАР-а

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Ренџерса у Глазгову 3:0 (2:0) у првој од две утакмице осмине финала Лиге Европе.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Екипа Дејана Станковић у првих 25 минута утакмице није имала среће и тај период умногоме је утицао на даљи развој.
За мање од пола сата игре Звезди су поништена два гола, Александар Катаи је промашио пенал, и на све то Милан Борјан је два пута морао да вади лопту из мреже.
Да ће ово бити кошмарна ноћ у Глазгову могло је да се осети у трећем минуту када је гол Александра Катаија поништен због малог офсајда.
Само неколико минута касније уследио је хладан туш. Срнић је захватио по нози играча Ренџерса, а арбитар је после гледања снимка показао на белу тачку.
Тавернијер је био прецизан и Ренџерс је повео 1:0.
Само два минута касније, у 13. минуту, виђена је и други поништен гол шампиону Србије. Катаи је поново био у малом офсајду и на семафору је остало 1:0.
Кошмарни почетак наставио се у 15. минуту. Одбрана Звезде није добро реаговала, лопта је дошла до Морелоса који је прецизним ударцем савладао Борјана.
За само петнаест минута Звезда је примила два гола и два су јој поништена. И таман када се мислило да не може горе од тога, Катаи је промашио пенал.
Мирко Иванић оборен, арбитар је досудио пенал, а одговорност је преузео Катаи. Најбољи фудбалер Звезде шутирао је у десни угао, а голман Ренџерса је одбранио.
Кошмарно полувреме за црвено-беле и до краја утакмице ређале су се несрећне ситуације, што испред гола противника, што испред споственог.
На полувреме се отишло са резултатом 2:0 за Ренџерс.
Других 45 минута кренуло је у истом тону – голом Ренџерса. Балогун је шутирао главом, Борјан је био немоћан и домаћин је повео 3:0.
Звезда се дигла уласком Бена и Павкова, заиграла је као у првом полувремену и поново је почела да ствара шансе.
Бен је у 62. имао одличну прилику, десет минута касније Канга је погодио пречку...
Девет минута касније виђена је нова велика шанса.
Звезда је наставила са нападима, а у 85. минуту и трећи пут јој је поништен гол. Бен се налазио у офсајду пре него што је затресао мрежу и остало је 3:0.
До краја није било голова и остало је 3:0 за Ренџерс. Реванш утакмица игра се за седам дана у Београду.
Утакмицу из Шкотске могли сте да пратите уз Спутњик спорт.
23:02 10.03.2022
22:55 10.03.2022
Крај!
Пораз Црвене звезде у Шкотској.
22:53 10.03.2022
90' – 3:0 – још три минута игре у Глазгову
22:47 10.03.2022
85' – 3:0 – поново гол из офсајда...
Бен се нашао у недозвољеној позицији.
22:46 10.03.2022
84' – 3:0 – ударац Бена у живи зид
Добра шанса из слободног ударца, али лоше изведен ударац.
22:43 10.03.2022
81' – 3:0 – невероватне ствари у Глазгову
Лопта неће па неће у гол противника.
22:40 10.03.2022
78' – 3:0 – добра реакција Борјана
Добро је био позициониран и одбранио је ударац.
22:34 10.03.2022
72' – 3:0 – пречка Канге!
Невероватно колико црвено-бели немају среће... Бомба Канге и пречка.
22:32 10.03.2022
71' – 3:0 – Драговић са гол линије
Борјан је био савладан, али је штопер Звезде био на правом месту.
22:31 10.03.2022
69' – 3:0 – Звезда се тргнула
Добра игра у овим тренуцима, али црвено-бели не успевају то да искористе.
22:24 10.03.2022
62' – 3:0 – велика шанса за Бена!
Родић је центрирао, Бен је био на другој стативи и пропустио је велику шансу.
22:23 10.03.2022
59' – 3:0 – жути картон за Родића, промене у Звезди
Павков је заменио Охија, а Бен је ушао уместо Срнића.
22:20 10.03.2022
57' – 3:0 – и гол би значио
Звезда је у каналу, потопљена је у Глазгову, али више још пола сата игре. И један гол у мрежи Ренџерса би значио за реванш у Београду.
22:13 10.03.2022
51' – 3:0 – Звезда у великом проблему
Бологун је сјајно скочио и ударцем главом савладао је Борјана.
22:11 10.03.2022
49' – 2:0 – срећа за Звезду
Камара је лоше реаговао и пропала је контра Ренџерса три на два.
22:08 10.03.2022
46' – 2:0 – почело је друго полувреме!
21:52 10.03.2022
Полувреме!
21:49 10.03.2022
45'+3 – 2:0 – поново офсајд
Стопостотна шанса за Охија. Али, налазио се у недозвољеној позицији.
21:46 10.03.2022
45' – 2:0 – одбрана Борјана
Добра реакција голмана Црвене звезде.
21:43 10.03.2022
42' – 2:0 – велика шанса за Охија
Уклизао је и нешто слабије захватио лопту. Голман Ренџерса је без проблема одбранио.