Дејан Радоњић – тренер КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Сан постаје јава – Звезда крупним корацима иде ка плеј-офу Евролиге!

Кошаркаши Црвене звезде победили Макаби из Тел Авива 84:77, у 29. колу Евролиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Изабраници Дејана Радоњића остварили су четврту победу заредом у Евролиги и тренутно се налазе на осмој позицији, месту које води у плеј-оф Евролиге.
Црвено-бели одиграли су јако добру утакмицу и славили су у директном окршају са тимом који се такође жестоко бори за пласман међу осам најбољих.
Најефикаснији у победничком тиму био је Калинић са 15 поена, Волтерс је убацио 12, Холинс 11, а Добрић 10 поена.
Код гостију бољи од осталих били су Нанели са 24 и Вилбекин са 14 поена.
Звезда је утакмицу отворила у одличном ритму. Енергија је била феноменална, одбрана такође, а у нападу су се проналазила паметна решења. Предност је расла и после прве четвртине домаћин је имао четрнаест поена предности, 24:10.
Међутим, у другој деоници дошло је до пада у игри. Макаби је одлично финиширао овај период и на полувреме се отишло са само +3, 42:39.
До краја утакмице гледали смо резултатску клацкалицу. Звезда се константно налазила у предности, Макаби се држао и претио, али у завршници ипак није било драме.
Одбрана је пресудила, као и добри, паметни напади шампиона Србије и на крају су заслужено уписали тријумф.
Звезда у наредном колу гостује Барселони.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
20:45 10.03.2022
КРАЈ! Победа Црвене звезде!
Четврта заредом!
20:41 10.03.2022
40' – 82:75 – последњи минут!
Кош Николе Калинића, 82:73. 39 секунди до краја утакмице.
Нанели је погодио за 82:75. 28 секунди до краја.
39' – 80:73 – Звезда пред победом!
Без поена у овом минуту, али Звезда се одбранила.
20:39 10.03.2022
38' – 80:73 – сјајна акција и кош Калинића!
Јако важан кош, 78:70. Нанели враћа тројку, 78:73.
Нови кош Митровића, 80:73.
20:37 10.03.2022
37' – 76:70 – велика борба
Нова тројка Нанелија, 74:70. Два бацања за Волтерса. Погодио је оба, 76:70.
20:36 10.03.2022
36' – 74:67 – велика борба
Нанели је погодио тројку, 74:67. Давидовац није успео да поентира, као ни кошаркаш Макабија.
20:34 10.03.2022
35' – 74:64 – Макаби се не предаје
Вилбекин је поентирао и смањио на -8, 72:64. Тајм-аут Радоњић.
Кузмић сигуран, његов осми поен, 74:64.
20:30 10.03.2022
34' – 72:60 – Давидовац!
Трооооојка! Тајм-аут тренера Макабија, 72:60. Одлична одбрана и лопта је за црвено-беле.
Давидовац је промашио тројку.
20:27 10.03.2022
33' – 69:60 – изашла је лопта из коша Добрићу
Штета... Велика борба и у четвртој четвртини.
20:25 10.03.2022
32' – 69:60 – добар старт последње четвртине
Давидовац поправља! Звезда одлази на +9, 69:60. Калојаро је промашио тројку.
20:22 10.03.2022
Крај треће четвртине!
Звезда је серијом 6:0 вратила предност и са +5 улази у последњих десет минута.
20:19 10.03.2022
30' – 65:60 – тројка Добрића
Поново Звезда има предност, 62:60. Три слободна бацања за Добрића на истеку треће четвртине! Погодио их је, 65:60.
20:17 10.03.2022
29' – 59:60 – Звезда је стала
Тројка Дерика Вилијамса, 57:57. Лука Митровић убацио је оба слободна бацања, 59:57.
Тројка Дибартоломеа, 59:60.
20:15 10.03.2022
28' – 57:54 – серија Макабија
Поени Дибартоломеа и Дејан Радоњић затражио је тајм-аут.
Давидовац је промашио зицер.
20:12 10.03.2022
27' – 57:52 – поени за Жижића
Центар Макабија смањује на -7, 57:50. Вилбекин смањује на -5, 57:52.
20:10 10.03.2022
26' – 57:48 – велика борба
Кош уз фаул Николе Калинића, 58:47. Промашио је додатно бацање.
20:06 10.03.2022
25' – 55:46 – одлична игра Звезде
Поново двоцифрена предност црвено-белих.
Еванс је поентирао, 55:46.
20:03 10.03.2022
🔴⚪️🤝
20:00 10.03.2022
22' – 51:42 – Калинић!
Тројка крилног кошаркаша, 48:42. Звезда се одбранила.
Волтерсу је тројка изашла из коша, али је Кузмић обезбедио нови напад. Тројка Ерона Вајта!
Три тројке црвено-белих, 51:42. Тајм-аут тренер Макабија.
19:59 10.03.2022
21' – 45:42 – тројкама почиње друго полувреме
Дерик Вилијамс је погодио, 42:42.
Затим и Нејт Волтерс, 45:42.