Партизан - Фејенорд - Sputnik Србија

Почело је ватрометом, завршило се „петардом“ – дебакл Партизана у Београду!

Фудбалери Партизана су доживели катастрофалан пораз у првој утакмици осмине финала Лиге конференција од екипе холандског Фејенорда – на свом терену су изгубили резултатом 5:2.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Сјајну су увертиру играчи Партизана имали пред почетак меча, навијачи су приредили спектакл ватрометом, али нису ни сумњали да ће сат и по времена касније напустити стадион у Хумској 1 са звуком „петарде“ у ушима.
© SputnikВатромет Партизан - Фејенорд
Ватромет Партизан - Фејенорд - Sputnik Србија, 1920, 10.03.2022
Ватромет Партизан - Фејенорд
Црно-бели су повели у 13. минуту преко Бибраса Натха, у 21. је изједначио Јенс Торнстра, а на почетку другог полувремена, у 46. минуту Партизану је предност вратио Немања Јовић, сјајним голом.
И то је било све од Партизана – уследила је голеада гостију, Сирил Десерс је у 52. изједначио, Луцарел Гертруида у 65. донео вођство, Луис Синистера је повисио у 71, а тачку на меч у 77. минуту, другим голом, ставио је Торнстра.
Партизан је играо без првог нападача Рикарда Гомеша, после постигнутог гола се повредио Бибрас Натхо, а поново је без учинка остао капитен екипе Лазар Марковић.
Фудбалери Партизана су се одмах нашли под великим притиском, Фејенорд је кренуо отворено, нападао је са деветорицом фудбалера и црно-бели су морали да се усмере на одбрану свог гола због чега је изостала креативност у нападу.
До десетог минута чак три велика атака имали су Холанђани, Партизан је преко Јојића покушавао да запрети, али из тих акција није било чак ни корнера, али...
Три минута касније, Мениг се нашао на ивици казненог простора ривала са тројицом чувара око себе, успео је да их превари, додао је Натху који је из пуног трка шутнуо и пласирао лопту у доњи угао.
Том приликом искусни Израелац је повредио препоне, играчи Фејенорда нису желели да избаце лопту у аут и дошло је до кошкања фудбалера два тима из ког је најдебљи крај извукао Мениг, добивши жути картон.
Натха је заменио млади Јовић и одмах је имао прилику, али је у 20. минуту дошло до изједначења – одбрана Партизана је попустила, дозволила је да се ривали додају у казненом простору, а Торнстра је имао довољно времена да погледа гол, намести се и шутира право у мрежу.
Свега седам минута је трајала предност Партизана који је од тог момента остао „закуцан“ пред својим голом и грчевито се борио да избегне преокрет, иако је могао до гола већ у 21. минуту, али је Вујачић скинуо лопту са ноге Јовићу и „одиграо“ за ривале.
До краја полувремена Партизан се бранио, Јовић је имао једну прилику за добар центаршут, није био добар у томе, али се исправио већ у првом минуту наставка када је постигао спектакуларан гол волејем.
Нажалост, Партизан је поново испустио вођство, шест минута је било потребно ривалу да „збуни“ одбрану црно-белих и то је искористио Десерс за лаку егзекуцију изненађеног голмана Поповића.
Фејенорд је лако стигао до две велике прилике после свега неколико минута, срећом по црно-беле отворени шутеви нису искоришћени, а тренер Партизана Станојевић је тек после два примљена гола и евидентне промаје у средини терена од почетка меча одлучио да на терен пошаље другог дефанзивног везисту – Јевтовић се нашао на терену уместо Менига.
Није ни то помогло, офанзива Фејенорда је дала резултат у 64. минуту, Синистера је преварио тројицу играча Партизана, после одбијања лопте она је стигла право на ногу Гертруиди који је затресао мрежу.
Само шест минута касније и Синистера се уписао у стрелце, бриљантним ударцем из волеја који су сви играчи на терену само испратили погледом.
Потпуна катастрофа црно-белих комплетирана је у 77. минуту – Саничанин, Вујачић и Поповић су изгледали као да су тог тренутка почели да се баве фудбалом и то је искористио Торнстра за свој други гол у мечу.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
20:37 10.03.2022
90' – Крај!
Катастрофа Партизана... Реванш делује као екскурзија, а сан о четвртфиналу Лиге конференција – илузија.
20:30 10.03.2022
87' – „Гледају да не приме шести“
Тако изгледају фудбалери Партизана...
20:19 10.03.2022
77' – Пети гол у мрежи Партизана!
Хаос у екипи Партизана искористио је Торнстра за пети гол, Саничанин није знао на коју страну иде, Вујачић је пао преко Поповића и то је било довољно.
Партизан губи 5:2.
20:13 10.03.2022
70' – Партизан тоне!
Четврти гол за Фејенорд – Синистера, прелеп погодак из волеја.
Катастрофа Партизана, 4:2.
20:11 10.03.2022
69' – Пука срећа!
Синистера је из казненог простора неометан шутирао преко гола.
68' – Аух...
Јојић је без потребе шутирао из прве, био је у офсајду, судија то није приметио, могао је да поведе лопту још који метар, али је одлучио да одмах реагује и то веома, веома лоше.
20:09 10.03.2022
65' – Живковићев добар покушај
Десни бек Партизана је левом ногом из централног дела шутирао одличан, али је Бијлов био спреман за реакцију.
20:06 10.03.2022
64' – Партизан губи!
Синистера је тројицу играча Партизана преварио, ушао је у казнени простор, Поповић је одбио лопту, али је на њу налетео Гертруида и закуцао је у мрежу.
Партизан губи 3:2.
19:59 10.03.2022
56' – Јевтовић мења Менига
Станојевић је после два примљена гола одлучио да на терен пошаље другог дефанзивног везног фудбалера и то уместо играча који је показао највише живости од свих колега из нападачког реда.
19:55 10.03.2022
53' – Срећа!
Нелсон је опет био сам, срећом шутирао је поред гола.
19:52 10.03.2022
52' – Опет изједначење!
Невероватно! Само шест минута Партизан је имао вођство, опет смушена реакција одбране и опет ривали на правом месту.
Овога пута Десерс је затресао мрежу за 2:2.
19:51 10.03.2022
49' – Саничанин!
Сјајно је дефанзивац Партизана пробао главом, али је ударац био недовољно јак.
19:48 10.03.2022
45' – Гол! Јовић!
Први напад Партизана и гол! Лопта је дуго путовала ка казененом простору, Вујачић је пробао главом, она се одбила на ивицу казненог простора где је спреман чекао млади Јовић, снажно је шутирао из волеја десном ногом и затресао мрежу!
Партизан води 2:1!
19:32 10.03.2022
45' – Полувреме!
Партизан је одиграо катастрофално полувреме, осим гола Натха нема момента који је вредан помена, па чак ни ситуација у којој је Вујачић готово спречио Јовића да постигне погодак.
Холанђани су бржи, јачи, организованији, а Партизан је готово 40 минута игре морао да се брани.
Станојевић мора нешто да промени ако се нада победи – резултат је 1:1.
19:31 10.03.2022
45' – Нокаут!
Саничанина је лопта из слободног ударца нокаутирала.
19:29 10.03.2022
43' – Штета!
Марковић је повукао контранапад, пронашао Јовића, али је млади крилни нападач упутио катастрофалан центаршут после кога се лопта откотрљала у гол-аут.
19:26 10.03.2022
40' – Викторија!
Игра се само пред голом Партизана!
19:24 10.03.2022
39' – Офсајд, срећом!
Затресла се мрежа Партизана, пуком срећом Десерс се нашао иза леђа Саничанина...
19:23 10.03.2022
38' – Опет шанса!
Синистера је протуњао десним боком, бацио је на леђа Вујачића, али је његов ударац у корнер избацио Саничанин.
19:21 10.03.2022
36' – Партизан не може до лопте
Фејенорд има 66 одсто поседа и направио је двоструко више додавања (213-105).