Јокић не може сâм – Денвер претрпео нови пораз /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Торонто Репторса
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Торонто Репторса - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2022
Кошаркаши Денвер Нагетса поражени су од Торонто Репторса 127:115, у утакмици у којој је Никола Јокићу изостала помоћ саиграча како би се избегао неповољан резултат.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Нагетси су у утакмицу ушли након пораза од Голден Стејта и очекивао се одговор, поготово што су поново играли пред домаћом публиком.
Све до почетка четврте четвртине чинило се да све иде у добром правцу, пошто је предност била на њиховој страни, али последњу деоницу верујемо да ће желети брзо да избришу из памћења.
Кошаркаши Торонта искористили су период у ком је Јокић био на клупи, потпуно су променили моментум и ток утакмице и на крају су остварили убедљив резултат.
Репторси су последњу четвртину добили резултатом 36:18, на крају су славили 127:115 и Денвер је претрпео 28. пораз у сезони.
Јокић је на терену провео 31 минут, а утакмицу је завршио са 26 поена, 10 скокова и седам асистенција, док је из игре шутирао 9-13.
Денверу је фалила подршка Ерона Гордона који није играо због блаже повреде, и у оваквом ростер, без три од четири најбоља играча (Мареј, Портер, Гордон), Денвер није успео да избегне неуспех.
Поред Јокића двоцифрени су били Хајланд са 17 поена, Бартон је додао 16, а Грин 13 поена.
Победника је предводио Паскал Сијакам са 33 поена и седам асистенција, Барнс је убацио 25, док је Буше постигао 21 уз 13 скокова.