Катастрофа Влаховића и Јувентуса, Челси славио у Лилу – познати сви учесници четвртфинала!

© REUTERS / MASSIMO PINCAСрпски фудбалер Душан Влаховић на утакмици против Виљареала – Лига шампиона
Српски фудбалер Душан Влаховић на утакмици против Виљареала – Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 16.03.2022
Фудбалери Јувентуса елиминисани су од Виљареала изгубивши 3:0 у Торину, док је Челси победом у Лилу (2:1) прошао у четвртфинале Лиге шампиона.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Утакмицама Јувентус – Виљареал и Лил – Челси сазнали смо све учеснике четвртфинала Лиге шампиона.
„Стара дама“, за коју наступа Душан Влаховић, доживела је катастрофу пред домаћом публиком. „Жута подморница“ славила је 3:0, а како је у првом сусрету било 1:1, и гол предности био им је довољан за осам најбољих у Европи.
У другој утакмици вечери Челси је, упркос свим проблемима услед ситуације око власника Романа Абрамовича, успео да победи Лил 2:1.
Тако смо добили све учеснике и они су: Бенфика, Атлетико Мадрид, Манчестер сити, Реал Мадрид, Бајерн, Ливерпул, Виљареал и Челси.
Жреб за четвртфинале Лиге шампиона на програму је 18. марта у 12 часова.

Јувентус – Виљареал 0:3 (0:0)

Јувентус је доживео катастрофу пред домаћом публиком примивши три гола у завршници утакмице.
Стрелци за госте били су Ђерар Морено (78) , Пау Торес (85) и Арнаут Данјума (90+2).
Ток утакмице могао је да буде другачији да је Душан Влаховић у 22. минуту уместо пречке погодио мрежу ривала. Није имао среће српски нападач и резултат се није променио.
Влаховић је и два минута раније имао добру шансу, али је голман Виљареала одличном интервенцијом спречио вођство Јувентуса.
Није Јувентус био лошији ривал, резултат 0:3 вероватно није реалан, али на крају Виљареал потпуно заслужено пролази.
Потоп екипе из Торина почео је у 78. минуту када је Данијеле Ругани скривио једанаеастерац. Арбитар је после гледања снимка показао на белу тачку, а одговорност је преузео Морено.
Шпанац је шутирао у десни доњи угао, Шчесни га је прочитао, али је ударац био снажан и лопта је завршила у мрежи Јувентуса.
Ругани је одмах изашао из игре, на терену је уместо њега био Дибала, међутим, то није помогло домаћину.
Пад концентрације у 85. минуту означио је и елиминацију Јувентуса. Торес је био сâм на другој стативи и погодио је за 0:2.
Јувентус је кренуо свим снагама у напад и то их је коштало у надокнади времена. Де Лихт је играо намерно руком у свом казненом и гости су добили нову шансу да беле тачке.
Овога пута одговорност је преузео Данјума и није му било тешко да постави коначних – 0:3.

Лил – Челси 1:2 (1:1)

Челси се сусрео са великим проблемима пред овај сусрет. Рачун клуба потпуно је замрзнут, једва се функционише и било је питање да ли ће уопште играти у Лилу.
Стигли су аутобусом и силно мотивисани су дошли до победе. Стрелци за актуелног шампиона Европе били су Кристијан Пулишић и Сезар Аспиликуета.
Једини гол за домаћина постигао је Бурак Јилмаз. Турчин је први постигао гол. Играо се 38. минут када је реализовао пенал.
Челси се нашао у тешкој позицији, актуелни резултат је значио елиминацију, али брзо су имали одговор.
Амерички фудбалер у последњим тренуцима првог полувремена постигао је гол и на паузу се отишло са изједначеним резултатом.
У наставку дуела било је прилика на обе стране, а Челси је био тај који успео да постигне гол на основу ког је и прошао даље.
Маунт се нашао у улози асистента, а искусни Аспиликуета донео је четвртфинале клубу из Лондона.
До краја сусрета није било голова и Челси је заслужено славио.
Један Хари је постао дрво, али онај најскупљи – никада неће постати Немања /видео/
„Нисам био свестан шта се дешава“ – победнички трк пред разјареним Енглезима /видео/