Мирко Иванивић и Леон Балагун – Звезда - Ренџерс - Sputnik Србија

Победа са пенала и промашаји за анале – Звезда се часно опростила од Европе /видео/

Фудбалери Црвене звезде победили су Ренџерса 2:1 (1:0) у реванш утакмици осмине финала Лиге Европе, што значи да завршавају учешће у другом по рангу европском клупском фудбалском такмичењу (4:2 – укупан резултат из два меча).
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Екипи Дејана Станковића била је потребна победа од три гола за продужетак, или четири за пролаз, и упркос невероватном броју прилика изостао је потребан резултат.
Слично као и у првом сусрету у Глазгову, када су Звезди поништена три гола и када је Катаи промашио пенал, а резултат био 3:0 за Ренџерс, и овога пута црвено-бели нису имали среће, иако су победили.

Постава Звезде:

(4-1-3-2): Борјан – Пичини (Гајић 57), Драговић, Ераковић, Родић (Фалко 72) – Саного – Катаи, Канга, Иванић (Мотика 72) – Охи (Бен 63), Павков.
Седмнаест шутева, тринаест у оквир гола – и само два гола. То довољно говори о стању на терену, о доминацији Звезде, али и пропуштеним приликама.
Поштено је рећи да шампион Србије у ових 180 минута није био лошији ривал, штавише, био је бољи, али тако је некада у фудбалу, не победи увек онај који на терену покаже више.
Звезда овом утакмицом завршава учешће у Европи и окреће се домаћем првенству у ком води борбу за титулу са Партизаном.
Црвено-бели на најбољи могући отворили су утакмицу. Играо се 10. минут када је Канга центрирао, а Иванић ударцем из казненог савладао Мекгрегора.
Наставили су домаћи играчи са нападима, те је већ у 12. минуту виђена нова шанса. Катаи је асистирао Иванићу, Мирко је добро шутирао, али је Мекгрегор овога пута одбранио.
У 23. минуту Ренџерс је имао прву шансу преко Морелоса. Колумбијац је шутирао поред стативе.
Само 60 секунди касније Звезда је имала нову сјајну прилику. Охи је спустио лопту Павкову, а високи нападач није успео да пошаље лопту у мрежу.
У наставку полувремена мало је опао интезитет, али је у завршници виђена још једна шанса за црвено-беле. Пичини је сјајно шутирао, а Мекгрегор је још боље реаговао.
На полувреме се отишло са минималних 1:0 за Звезду.
Друго полувреме донело нам је сличан сценарио, с тим што је Ренџерс успео да изједначи и постави коначних 1:1.
Ипак, Звезда је поново била та која је стварала шансе и која је била бољи ривал.
Играо се 47. минут када је Иванић имао шансу, а затим је у 49. Охи, уместо да шутира, одлучио да дода лопту до Павкова.
Павков га није разумео, стао је са кретњом и пропала је стопостотна шанса.
Када се промаши толико број прилика, логично уследи казна. У 56. минуту Кент је побегао Пичинију, затим је шутирао, Драговић је закачио лопту, промењен је правац и Борјан је савладан.
Овај гол значио је да ће Звезда тешко доћи до потребног резултата, али утисак је да је, и након примљеног гола, могла до неколико лопти иза леђа Мекгрегора.
У 67. минуту виђене су невероватне шансе. Иванић, Канга и на крају Бен који је скоро па промашио празан гол...
Три минута касније поново је било узбудљиво испред гола Мекгрегора. Катаи је претерао у дриблинзима, а затим је Гајић шутирао главом у голмана.
Звезда је наставила са нападима, а у надокнади је дошла награда, утешни гол. Фалко је оборен, а Ел Фарду Бен је реализовао пенал.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:49 17.03.2022
Дејан Станковић добио овације по изласку на терен
Частан опроштај црвено-белих, а навијачи су знали да поздраве своје момке.
20:43 17.03.2022
Крај!
Победа Звезде, али и крај у Европи.
20:38 17.03.2022
90'+3 – 2:1 – гол Бена!
Из пенала!
20:37 17.03.2022
90'+2 – 1:1 – пенал за Звезду!
Фалко је оборен и Бен ће шутирати пенал.
20:36 17.03.2022
90' – 1:1 – још шест минута
Арбитар је продужио утакмицу шест минута.
20:29 17.03.2022
84' – 1:1 – одлична одбрана Борјана
Ударац је био у ближи угао, а голман Звезде је добро покрио угао и одбранио.
20:26 17.03.2022
80' – 1:1 – још десет минута, плус надокнада, до краја утакмице
Звезда све ближе елиминацији.
20:20 17.03.2022
75' – 1:1 – нема никога у срцу казненог
Фалко је центрирао, али никога није било у петерцу. Одбрана Ренџерса успела је да реагује.
20:17 17.03.2022
72' – 1:1 – Мотика заменио Иванића
Из игре је изашао и Родић. На терену је Фалко. Офанзива Звезде.
20:15 17.03.2022
70' – 1:1 – нова шанса за Звезду!
Претерао је Александар Катаи... А затим је Гајић шутирао слабо главом.
20:14 17.03.2022
69' – 1:1 – 47 хиљада навијача на стадиону
Јављено је са стадиона.
20:12 17.03.2022
67' – 1:1 – невероватне шансе за Звезду...
Иванић, Канга, Бен... па докле.
20:11 17.03.2022
66' – 1:1 – још једна шанса за Звезду!
Иванић је шутирао левом ногом поред стативе...
20:08 17.03.2022
62' – 1:1 – очајан центаршут Иванића
Могла је ово да буде добра шанса, али је Иванић очајно центрирао.
20:06 17.03.2022
61' – 1:1 – Звезда у тешкој ситуацији
Сада су црвено-белима потребна три гола... Један гол променио би све, али утисак је да су шансе пропуштене у првих 50 минута игре.
20:01 17.03.2022
56' – 1:1 – Рајан Кент доноси изједначење
Пукла је одбрана Звезде. Пичини није успео да испрати Кента због повреде задње ложе.
Кент је шутирао, Драговић је уклизао и то је било довољно да лоптa промени смер и превари Борјана.
19:59 17.03.2022
54' – 1:0 – ударац Охија
У оквир гола. Ипак, лопта је ишла право у Мекгрегора, па је лако одбранио.
19:58 17.03.2022
53' – 1:0 – иницијатива црвено-белих
Звезда има више лопту у ногама и покушава, али утисак је да је сада већ морало да буде 2:0 на семафору.
19:54 17.03.2022
49' – 1:0 – велика шанса за Звезду!
Охи се нашао у стопостотној шанси, одлучио је да дода лопту до Павкова, али овај га није разумео и пропала је шанса.
19:53 17.03.2022
47' – 1:0 – шанса за Звезду!
Канга је центрирао, а голман Ренџерса некако је успео да интервенише.
Затим је и Иванић имао шансу, а Мекгрегор је одбранио.