Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда скупо „продала кожу“ – Барселона уз доста муке сломила отпор шампиона Србије

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Барселоне 82:70 у 30. колу Евролиге.
Изабраници Дејана Радоњића одиграли су добру утакмицу у Блауграни, константно су били на пристојном заостатку и Барселона је морала да се помучи да би им сломила отпор.
Иако су били већину времена у минусу, црвено-бели су претили, дисали су за вратом противнику и скупо су „продали кожу“ против најбоље екипе Евролиге.
Најефикаснији у пораженом тиму био је Добрић са 17 поена, Ивановић је убацио 13, а потпуно је подбацио Калинић који је имао пет поена и -3 индекс.
Барселону је предводио Миротић са 19 поена, Ексум је додао 13, Дејвис 12, а Јокубаитис 10 поена.
Звезда је утакмицу изгубила у првом полувремену у ком је домаћин имао и двадесет поена предности (42:22).
Црвено-бели су мини-серијом успели да заврше другу четвртину и да на петнаестоминутну паузу оду са -15, 47:32.
Друго полувреме било је потпуно другачије, што говори и резултат (35:38). Звезда је добила овај период, али заостатак из првог коштао ју је егала, па и победе.
Одличну партију у завршници пружио је Ивановић који је свих тринаест поена постигао у четвртој четвртини. Сјајан је био и Стефан Лазаревић који је одбраном подигао квалитет екипе.
Ипак, фалило је снаге, фалило је чвршће одбране да би се дошло до потпуног егала и Барселона је на крају заслужено славила.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
22:45 18.03.2022
Крај!
Пораз Звезде у Блауграни.
22:42 18.03.2022
39' – 80:70 – поново Ексум, Звезда пред поразом
Нови кош Аустралијанца, 80:70. Калатес је затим украо лопту, али је Звезда одиграла добру одбрану.
Звезда није успела да поентира.
22:39 18.03.2022
38' – 78:70 – Ивановић у ритму
Његов тринаести поен, 78:70. Лапровитола је промашио тројку. Ивановићу је лопта из коша.
22:36 18.03.2022
37' – 77:68 – Давидовац ради одличан посао на офанзивном скоку
Обезбедио је други напад заредом. Овога пута и поентира, 75:68.
Ексум поентира, 77:68.
Калинић није успео да погоди.
22:35 18.03.2022
36' – 75:66 – Миротић кажњава
Лаки поени, 75:66.
Добрићу је изашла тројка из коша, али је Давидовац обезбедио нови напад.
22:33 18.03.2022
35' – 73:66 – Звезда се држи
Али Барселона и даље има лепу предност пред завршницу утакмице.
Лапровитола је промашио тројку.
Ивановић погађа тројку, 73:66.
22:32 18.03.2022
34' – 71:61 – Ивановић у ритму
Погодио је шут преко руке, 69:61. На другој страни поентира Ексум, 71:61.
22:28 18.03.2022
33' – 67:59 – Ивановић прецизан
Са линије за слободна бацања, 67:57.
Нови поени Звезде! Волтерс поентира и смањује на -8, 67:59!
Тајм-аут Јасикевичус.
22:25 18.03.2022
32' – 67:55 – куцање Лазаревића
И то снажно! Одлично утрчавање, 67:55. Одлична одбрана Звезде. Држе се црвено-бели.
22:23 18.03.2022
31' – 67:53 – поени Ивановића
Из веома тешког положаја, 65:53. Хејс-Дејвис погађа, 67:53.
22:21 18.03.2022
30' – 65:51 – Звезда на -14 после три четвртине
Тешко ће до повољног резултата црвено-бели. Добро је што нису дозволили противнику да оде на +20.
22:16 18.03.2022
29' – 61:49 – Марковић краде лопту
И поентира из контранапада, 61:47. Добра одбрана Звезде након које је Вајт фаулиран. Погодио је оба бацања, 61:49.
22:12 18.03.2022
27' – 59:44 – добра одбрана Звезде
Миротић је промашио тројку. Митровић није успео да поентира.
Миротић постиже седамнаести поен, 61:44.
22:10 18.03.2022
26' – 59:44 – поени Лазаревића
Звезда на -15. Први поени Лазаревића и Јасикевуч је затражио тајм-аут, 59:44.
22:06 18.03.2022
24' – 57:37 – Митровић погађа уз фаул
Миротић га је фаулирао, а крилни кошаркаш Звезде је погодио, 57:36. Погодио је и додатно, 57:37.
22:04 18.03.2022
23' – 55:34 – поени Добрића
Добрић је смањио на -18, а затим је Шмитс погодио за +21, 55:34.
22:02 18.03.2022
22' – 52:32 – почело је друго полувреме
Шмитс је поентирао уз фаул, 50:32. Лош напад Звезде, лопта је за Барселону.
Поени Калатеса, 52:32.
21:42 18.03.2022
20' – 47:32 – мини-серија Звезде
Калинић је поентирао и смањио на -16, 45:29. Тајм-аут Шарас.
Крај првог полувремена! Добрић је поентирао и смањио на -15, 47:32.
21:37 18.03.2022
18' – 45:24 – Кузмић закуцава
И одмах реагује Јасикевичус, 42:24. Тајм-аут.
Тројка Рокаса Јокубаитиса, 45:24. Добрић није успео да поентира.
21:35 18.03.2022
17' – 42:22 – велики заостатак Звезде
Добрић је погодио једно од два бацања, 42:22. Кузмић је промашио зицер.