Ивана Шпановић - Sputnik Србија

Иванин скок из Београда на кров света – летела 7,06 и узела злато

Ивана Вулета (Шпановић) освојила је златну медаљу на Светском првенству у Београду пред 10.000 навијача у „Београдској Арени“ скоком од 7,06 метара.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Ивана је у четвртој серији скочила невероватних 7,06 и тиме обезбедила недостижан резултат за остале такмичарке.
Српкиња је прва Европљанка која је освојила две титуле шампионке света у дворани заредом.
Невероватна српска атлетичарка написала је историју у Београду, после првог неуспелог скока имала је други успешан од 6,89.
Уследио је још један преступ, али је четврти скок донео нестваран успех и нову историјску страницу не само српског већ и светског спорта.
Унела је српска нервозу код осталих такмичарки, а последњу прилику да је престигне имала је Есе Бруме међутим скочила је мање од очекиваног и јасно је било да Ивана не мора ни да скочи шести пут.
Сребрну медаљу освојила је Есе Бруме из Нигерије са скоком 6,85, док је бронза отишла у руке Лорејн Уген резултатом 6,82 метара.
Од 2009. године Ивана Вулета није изгубила ниједно такмичење у Србији!
„Наравно да сам пресрећна што сам одбранила титулу! Хвала вам! Имала сам обавезу да одбраним титулу, у сваком случају сам пресрећна! “, рекла је насмејана Ивана након освојене златне медаље.
У дисциплини скока удаљ наступала је и 22-годишња Милица Гардашевић која је такмичење завршила као девета.
Трка на 60 метара за мушкарце - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Драма у Арени – кад жреб одлучи судбину такмичара
Венецуеланка Јулимар Рохас слави злато освојено у Београду - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Историја у Београду – чудо Јулимар Рохас! /видео/
19:18 20.03.2022
Злато!
Ивана Шпановић је првакиња света!
19:15 20.03.2022
Ивана има сигурну медаљу!
Ивана ће сигурно имати медаљу, а уколико не успе да је престигне то ће бити злато!
19:12 20.03.2022
Крај за Украјинку!
Завршила је новим преступом такмичење Марина Бек Кроманчук.
19:07 20.03.2022
Неуспешна пета серија
Ивана је направила нови преступ у петој серији који је тренутно не угрожава.
19:04 20.03.2022
Нигеријка испод Иване
Са 6,85 иза Иване се налази Есе Бруме.
18:58 20.03.2022
Нестварна Ивана летела преко седам метара!
Ивана је још једном скочила исправно, а сада је то скок од чак 7,06 метара. Нико ове године није скочио преко седам метара у дворани! Невероватна је српска атлетичарка...
18:56 20.03.2022
Есе Бруме највећа претња
Такмичарка из Нигерије која највише прети да угрози Иванино прво место сада је скочила 6,66.
18:54 20.03.2022
Ивана и даље убедљива
Док се чека њен четврти скок, остале такмичарке и даље не успевају да престигну Ивану Вулету.
18:49 20.03.2022
Следи велика борба!
Ивана Вулета сада има још три скока, као и њених преосталих седам ривалки.
18:46 20.03.2022
Браво за Милицу Гардашевић!
Српска атлетичарка девета је у финалу, а с обзиром да првих осам иде даље ово је крај за Милицу. Ипак, добија гласне аплаузе због великог успеха.
18:45 20.03.2022
Британка се пробила до треће позиције!
Лорин Уген скочила је 6,82 и тренутно је трећа.
18:42 20.03.2022
Први успешан скок Милице!
Милица Гардашевић скочила је 6,59 и тренутно је на осмом месту!
18:28 20.03.2022
Поново преступ Иване Вулете!
Наша шампионка преступила је и у трећој серији, али је и даље прва!
18:26 20.03.2022
Украјинка успела из трећег пута
Марина Бек Вандерчук из трећег покушаја скочила 6,66.
18:24 20.03.2022
Крај друге серије!
На крају друге серије, Ивана Вулета има најбољи резултат са скоком 6,89
18:19 20.03.2022
Милица поново преступила
Милица Гардашевић и у другој серији направила је преступ.
18:15 20.03.2022
Добра и Американка
Тифани Флејн сада је друга одмах иза Иване са резултатом 6,78
18:05 20.03.2022
Браво Ивана!
Ивана је у другој серију исправно скочила, а резултат је 6,89. Тренутно је најбоља! Преузела је прво место Американки, а из Арене је добила невероватне аплаузе.
18:03 20.03.2022
Почела је друга серија
Скакала је Марина Бек Романчук, преступила је, али није толико забринута јер је она јутрос већ освојила сребрну медаљу у троскоку.
17:59 20.03.2022