Партизан једва спасао „живу главу“ и прекинуо „црни“ низ /видео/

© Фото : ФК Партизан / Сандић ФОТОРикардо Гомеш
Рикардо Гомеш - Sputnik Србија, 1920, 21.03.2022
Фудбалери Партизана прекинули су низ лоших резултата савладавши Радник у Сурдулици резултатом 2:1, иако је врло лако могло да не буде тако.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Партизан је у 28. колу Суперлиге Србије дошао до прве победе после три утакмице, односно пораза од Фејенорда у Лиги конференција и ремија са Напретком у домаћем првенству.
Црно-бели су се тиме вратили на деобу првог места са исто бодова као и Црвена звезда, али са лошијим међусобним скором.
Утакмица није почела добро по изабранике Александра Станојевића, пошто су први примили гол, и то већ у 27. минуту.
Миловановић је искористио фантастичан центаршут Медића и голман Стевановић практично да није имао шансу.
Партизан, међутим, није дуго чекао на изједначење.
Већ у 34. минуту догодио се изузетно опасан напад, пошто је Мениг изиграо неколико противничких дефанзиваца, а онда упослио младог Терзића који је савладао Ранђеловића.
На полувреме се отишло са 1:1, али је Партизан имао више од игре.
И само три минута након почетка другог полувремена, црно-бели су успели да дођу до потпуног преокрета.
Рикардо Гомеш се наместио са око 20 метара и савршено прецизним шутем надмудрио голмана Радника за свој 22. гол у сезони.
У наставку утакмице углавном се играло пред голом Сурдуличана који као да нису гајили много наде да могу до новог поготка и изненађења.
У 71. минуту је због офсајда поништен други гол Рикарда, док је домаћи тим најбољу шансу имао у 83. минуту када је Вујачић добро реаговао после минијатуре Лукића.
Партизан је мирно приводио меч крају, али је у трећем минуту надокнаде умало доживео шок, када је прво Спасић затресао пречку, а онда Лукић промашио цео гол из непосредне средине.
Црно-бели су се на крају, ипак, извукли и однели сва три веома битна бода.
У 29, претпоследњем колу регуларног дела Суперлиге, Партизан дочекује ТСЦ 2. априла, док Радник истог дана гостује Вождовцу.