„Бомба“ Трајковског шокирала првака Европе! /видео/

© REUTERS / GUGLIELMO MANGIAPANEСеверна Македонија слави пролаз у финале баража против Италије
Северна Македонија слави пролаз у финале баража против Италије - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Фудбалери Северне Македоније победили су Италију 1:0 (0:0) у полуфиналу баража за пласман на Светско првенство у Катару. Гол за сензационалну победу Македонаца постигао је Александар Трајковски у другом минуту надокнаде.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Шкотска – Украјина одложено
Северна Македонија направила је једно од највећих изненађења у свету фудбалу у овом веку, пошто су као потпуни аутсајдери елиминисали актуелне шампиона Европе.
Гол за победу наших јужних комшија постигао је Александар Трајковски у 92. минуту.
Македонци су били у подређеном положају читаву утакмицу, Италијани су доминирали, што у поседу, што у шутевима, али лопта није желела иза леђа Димитриевског.
У другом полувремену ређале су се шансе за Азуре, покушавали су Берарди, Распадори и друштво, међутим, мрежа противника је мировала.
Када се чинило да ће утакмица ући у продужетак – уследио је шок. Трајковски је примио лопту на око тридесет метара гола и снажним ударцем савладао је Донаруму.
Северна Македонија у финалу баража играће против Португалије која је победила Турску 3:1 (2:0).
Искусни нападач Турске Бурак Јилмаз трагичар је своје селекције, пошто је у 83. минуту промашио пенал за изједначење.
Португалију су до победе предводили Отавио, Жота и Нуњес, који су голове постигли у 15, 42. и 94. минуту.
Једини стрелац за госте из Турске био је управо Јилмаз у 65. минуту.
Турци су потпуно пали након што је Јилмаз промашио пенал и након тога је Португалија само потврдила пролаз голом у надокнади времена.
Герет Бејл на утакмици Велс – Аустрија - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Голчина Бејла из слободног ударца /видео/
У трећој утакмици вечери Велс је славио против Аустрије 2:1, а голове за победнички тим постигао је Герет Бејл.
Сјајни капитен Велса постигао је голове у 25. и 51. минуту, чиме је још једном показао да је прави лидер ове генерације.
Први гол био је спектакуларан јер је ударцем из слободног ударца савладао голмана Аустрије.
У последњој утакмици вечери победника су одлучили продужеци.
Дуел са Пољском, која је прошла даље након што је ФИФА избацила Русију, заказала је Шведска.
Швеђани су елиминисали Шешку резултатом 1:0, а херој је био Робин Квејсон у 110. минуту утакмице.