Јокић се борио, али није могао против распуцаног Букера

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић на утакмици Денвер - ЛА Клиперс
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици Денвер - ЛА Клиперс - Sputnik Србија, 1920, 25.03.2022
Никола Јокић пружио је још једну одличну партију у најјачој лиги света, али то није било довољно да Денвер избегне трећи пораз у последња четири сусрета. Бољи од Нагетса били су Финикс Санси резултатом 140:130 предвођени разгоропађеним Девином Букером који је сусрет завршио са 49 поена.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Јокић је одлично отворио меч и још једном је показао да је апсолутни лидер Денвера у сваком смислу те речи.
Уводна деоница протекла је у резултатском егалу - 31:31, као и већи део сусрета, с обзиром на то да се питање победника одлучивало у последњих пет минута.
Носио се храбро Денвер са најјачим тимом НБА лиге у чијим редовима је блистао Девин Букер. Немилосрдно је Американац затрпавао кош Нагетса који нису имали решење за њега, а потврда за то огледа се у чињеници да је већ у првој четвртини постигао 17 поена.
С друге стране, Јокић је пружио нову МВП партију, постигао је 28 поена, имао је по шест скокова и асистенција за 32 минута проведених на паркету уз само један промашај из игре.
Ипак, и то је било мало да би се парирало распуцаним Сансима који су водећи тим лиге.
Изабраници Монтија Вилијамса убацили су у виши степен преноса у самом финишу и тада су стекли предност после које Денверу није било повратка.
У одлучујућу четвртину у „Бол арени“ ушло се резултатом 106:104 , а Јокић је после краћег предаха био поново на паркету. Нанизао је Сомборац брзих 11 поена и очекивала се неизвесна завршница, али су се с друге стране питали Санси.
Крис Пол се вратио после 15 утакмица због повреде левог палца и било је очигледно колико му је недостајала кошарка и саме утакмице. Искусни плеј постигао је 17 поена уз четири скока и чак 13 асистенција за 30 минута проведених на паркету.
Уз Букера и Пола одличан је био и Микал Бриџис који је постигао 22 поена, док је Јокић имао подршку од Боунса Хајланда који је убацио 23 поена.
Финикс је задржао прво место Западне конференције са учинком 60-14, док је Денвер остао шести са 43 победе и 31 поразом.
Амерички кошаркаш Кајри Ирвинг - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Амерички бунтовник је „победио“ – шта то значи за Ђоковића?
Тренер Мајамија Ерик Сполстра и Џими Батлер у сукобу - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
„Шта? Хоћеш да се побијемо?“: Инцидент на ивици туче у Мајамију /видео/
Српски кошаркаш Алексеј Покушевски и тренер Оклахоме Марк Дегно - Sputnik Србија, 1920, 24.03.2022
Срби у Америци: Крај црне серије, шокантна победа и очајно шутерско вече /видео/