Азербејџанци напали Нагорно-Карабах, уведено ратно стање
19:00 26.03.2022 (Освежено: 19:08 26.03.2022)
© Фото : Минобороны Азербайджана / Уђи у базу фотографијаОружане снаге Азербејџана током борби у Нагорно-Карабаху
© Фото : Минобороны Азербайджана
/ Пратите нас
Војска Азербејџана напала је територију Нагорно-Карабаха, а председник те непризнате републике Араик Харутјуњан увео је ратно стање.
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Оружане снаге Азербејџана ушле су у зону одговорности руског мировног контингента на територији Нагорно-Карабаха и поставиле осматрачницу, саопштило је Министарство одбране Русије.
Поред тога, од 24. до 25. марта, Оружане снаге Азербејџана су извршиле четири удара беспилотним летелицама тип Барјактар на јединице Нагорно-Карабаха у близини насеља Фурух.
Председник Републике Нагорно-Карабах Араик Харутјуњан потписао је указ о привременом ограничавању права и слобода због увођења ратног стања, наведено је на Телеграм каналу званичног информативног центра НКР.
„Председник Републике Нагорно-Карабах Арајик Харутјуњан потписао је указ о привременом ограничавању права и слобода у условима ратног стања проглашеног на територији Републике Арцах (Нагорно-Карабах)“, наводи се у саопштењу.
Према уредби, ограничено је право на слободу окупљања, а забрањени су и штрајкови.
„Поред тога, обуставља се рад организација које се баве пропагандом или другим активностима усмереним против одбрамбених способности и безбедности Републике Арцах“, наведено је у саопштењу.
За примену привремених ограничења права и слобода утврђених том уредбом надлежни су Министарство унутрашњих послова и Служба националне безбедности Нагорно-Карабаха.
Министарство спољних послова Русије саопштило је да Москва предузима мере за деескалацију у Нагорно-Карабаху.
Заменик портпарола Стејт Департмента Џалина Портер изјавила је да су Сједињене Државе дубоко забринуте због кретања азерских трупа.
„Покрети трупа и друге ескалационе мере су неодговорне и стварају непотребне провокације. Јерменија и Азербејџан би морали да користе канале директне комуникације за моменталну деескалацију“, додала је она.