Партизан испустио +8 и после драме изгубио у Љубљани!

© Фото : АБА лига - Цедевита Олимпија - Тине РужићАлен Омић и Балша Копривица – дуел Цедевита Олимпија - КК Партизан
Ален Омић и Балша Копривица – дуел Цедевита Олимпија - КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 27.03.2022
Кошаркаши Партизана изгубили су на гостовању од Цедевита Олимпије 81:79, у 24. колу АБА лиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Црно-бели су на четири минута до краја имали све у својим рукама, великих +8 (69:77) и шансу да приведу утакмицу крају, али нису успели.
Ферел и Блажич вратили су домаћина у игру и на крају након невиђене драме донели победу.
Јоги Ферел, бивши НБА кошаркаш, донео је Цедевити предност на 28 секунди до краја (81:79), те је Партизан имао напад за победу или продужетак.
Пантер је преузео одговорност и промашио, и напад је био за домаћина. Ипак, Омић није успео да исконтролише лопту, црно-бели су на четири секунде до краја имали шансу да истрче контру и поентирају, али тада је поново свеприсутни Ферел одиграо кључну улогу.
Избио је лопту Аврамовићу и избацио је у аут на 0,6 секунди до краја. Овога пута та бројка није била срећна и Цедевита је уписала 15. победу у сезони.
Најефикаснији код Партизана био је Аврамовић са 21 поеном, Пантер је убацио 18, а Ледеј 13 поена.
У победничком тиму Јака Блажич постигао је 25 поена, Драгић 14, а Ферел и Омић по 13 поена.
Партизан је нешто боље отворио утакмицу, посебно расположен био је Алекса Аврамовић након чијих поена су црно-бели дошли до +5, 13:18.
Цедевита је преко Блажича успела да смањи заостатак, те је после првих десет минута резултат био 22:23.
Прво полувреме протекло је у шутирању слободних бацања домаћина, пошто су за двадесет минута извели чак 25 пенала од чега су погодили 20.
На другој страни црно-бели извели су само шест „слободњака“, али су и поред тога имали предност на паузи – 43:46.
Током треће деонице екипа Жељка Обрадовића била је у константној, минималној предности, а кошем Ледеја последњих десет минута игре сачелали су са шест поена предности, 61:67.
У четвртој четвртини уследио је већ поменути расплет, Партизан је имао све у својим рукама, „просуо“ је предност и на крају изгубио.
Конфузија у Америци због Јокића и Ембида: „Правило води ка катастрофи“