Девет голова Норвежана у сенци повреде краља Холанда /фото/

Фудбалери Норвешке нанели су тежак пораз Јерменији коју су савладали резултатом 9:0 (5:0) у пријатељском сусрету одиграном у Ослу. Блистали су прва звезда Ерлинг Холанд (два гола) који се теже повредио због чега је замењен, и Џошуа Кинг, који је постигао хет-трик, у демолирању далеко слабијег ривала.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Прикажи преко целог екранаИзађи из режима целог екрана
Држала се Јерменија у Ослу све до 24. минута, али је јој је посао био отежан након што је у 17. минуту леви бек Ховјанисјан добио директан црвени картон.
Већ тада је било јасно да ће Јермени погнуте главе напустити Скандинавију, само је било питање којим резултатом. А онда су почели да се нижу голови у мрежи Јурченка.
Норвешки фудбалски краљ Ерлинг Холанд је у 24. минуту погодио на додавање Елјунусија, да би Џошуа Кинг свега пет минута ксније дуплирао предност.
Ни шездесет секунди није прошло, а Торсдвет је погодио, док је у улози асистента био Холанд.
Већ у 34. минуту на семафору је био исписан резултат 4:0 и поново је Кинг, нападач Вотфорда био егзекутор.
Није то било све од дешавања на стадиону Улевал јер је Холанд у првом минуту судијске надокнаде успео још једном да пронађе пут до мреже, али се том приликом повредио. Страдао је скочни зглоб и велико је питање колика је озбиљност његове повреде.
То ће указати детаљни прегледи и скенер којем ће бити подвргнут чим дође у клуб.
Сасвим је сигурно да би Норвежани најрадије "поништили" сами себи тај гол, само да би избегли повреду њиховог некруниснога краља, којем је у уторак увече круну, бар на кратко узео Кинг.
Са три гола био је играч утакмице, док су се у убедљивом тријумфу у стрелце уисали још Дели и Серлот уз аутогол Јерменије.
Норвешка је после 1992. године и тријумфа над Сан Марином 10:0, уписала најубедљивију победу.
Џошуа Кинг је после хет-трика стигао до јубиларног 20. поготка у националном дресу, док је Холанд на коти 15 из само 17 утакмица за Норвешку, што је импресиван учинак.
Алжир Камерун  - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2022
Камерун у 124. минуту до Мундијала, селектору Алжира позлило – хаос у Нигерији /видео/
Фудбалери Србије славе гол против Мађарске на пријатељској утакмици - Sputnik Србија, 1920, 30.03.2022