Само Куман испред Тадића – гол и асистенција капитена Србије /видео/

© AP Photo / Martin MeissnerДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 02.04.2022
Душан Тадић, фудбалер Ајакса, учествовао је са голом и асистенцијом у победи клуба против Гронингема (3:1).
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Капитен репрезентације Србије постигао је гол из пенала у седмом минуту надокнаде првог полувремена, чиме је дошао до бројке од 36 голова са беле тачке у Ердевизији.
Испред њега сада је само легендарни Роналд Куман који је 44 пута прецизан „са креча“ у елитном холандском шампионату.
Тадић је претходно и асистирао Дејвију Класену, па је тако уписао гол и асистенцију у важној победи екипе из Амстердама у борби за титулу.
Ајакс је се са нова три бода учврстио на првом месту са 69 бодова, пет више од другопласираног ПСВ-а.
Тадић је ове сезоне у Ердевизији најбољи асистент (16), а спада и међу најбољих десет стрелаца са 11 голова.