https://sputnikportal.rs/20220407/novak-djokovic-hotel-park-australia-migranti-tenis-sport-1136237212.html
Ефекат Новак Ђоковић – Аустралија пустила мигранте из злогласног хотела Парк
Ефекат Новак Ђоковић – Аустралија пустила мигранте из злогласног хотела Парк
Sputnik Србија
Три месеца након што је Новак Ђоковић пуштен из имиграционог хотела Парк у Мелбурну, држава Аустралија ослободила је 20 миграната од којих су многи годинама... 07.04.2022, Sputnik Србија
2022-04-07T10:57+0200
2022-04-07T10:57+0200
2022-04-07T11:02+0200
спорт
спорт
тенис
новак ђоковић
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e6/04/07/1136237073_0:67:3403:1981_1920x0_80_0_0_de63c27a20b16229b5b26d8de033ddb2.jpg
„Пуштено је око 20 пуштених људи, а процењује се да је осам било из хотела Парк у Мелбурну, шест из Имиграционог транзитног центра у Бризбејну, три из Мелбурна ИТА, а остали из других притворских центара широм Аустралије. То значи да злогласни хотел Парк сада више не држи ниједну избеглицу“, наводи се на порталу „asrc.org.au“.Аустралија годинама има проблем са мигрантима, али то су вешто скривали од очију светских медија.Дешавале су се страшне ствари, људи су годинама били третирани горе него у затвору, а у то се уверио и Новак Ђоковић када је слетео у Мелбурн.Власти Аустралије сместиле су га у озлоглашени хотел Парк и медији широм света почели су да извештавају, не само о Новаку, већ и о другим људима који живе у тим изразито лошим условима. Прочуло се о мигрантима, подршку им је пружио и Новак Ђоковић у интервјуима после депортације из Аустралије, и три месеца након тога више од 20 људи је пуштено из тих центара. Пуштено је двадесет људи, али је још десет остало у имиграционим центрима широм Аустралије, па се тако очекује и њихово пуштање како би случај могао да се затвори.О овом проблему, као што не чујемо о многим другим широм света, не бисмо знали да Ђоковић није прошао тортуру аустралијских власти и ако је нешто добро из свега тога, то је ово пуштање недужних људи на слободу.► Новак добио поруку из аустралијског „хотела страве“► Ђоковић не заборавља, стигла је и порука из Мелбурна: „Хвала, Новаче!“► Ослобођен аустралијски заточеник о којем је Ђоковић говорио
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2022
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/img/07e6/04/07/1136237073_336:0:3067:2048_1920x0_80_0_0_f9d7505f298ba508a8864f0bc5861f4d.jpgSputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
новак ђоковић аустралија, ђоковић мигранти, ђоковић хотел парк, ђоковић мелбурн, djokovic australija, djokovic hotel park, djokovic migranti, migranti hotel park, hotel park melburn, novak, djokovic
новак ђоковић аустралија, ђоковић мигранти, ђоковић хотел парк, ђоковић мелбурн, djokovic australija, djokovic hotel park, djokovic migranti, migranti hotel park, hotel park melburn, novak, djokovic
Ефекат Новак Ђоковић – Аустралија пустила мигранте из злогласног хотела Парк
10:57 07.04.2022 (Освежено: 11:02 07.04.2022) Три месеца након што је Новак Ђоковић пуштен из имиграционог хотела Парк у Мелбурну, држава Аустралија ослободила је 20 миграната од којих су многи годинама били затворени у сличним „хотелима“ широм овог континента.
„Пуштено је око 20 пуштених људи, а процењује се да је осам било из хотела Парк у Мелбурну, шест из Имиграционог транзитног центра у Бризбејну, три из Мелбурна ИТА, а остали из других притворских центара широм Аустралије.
То значи да злогласни хотел Парк сада више не држи ниједну избеглицу“, наводи се на порталу „
asrc.org.au“.
Аустралија годинама има проблем са мигрантима, али то су вешто скривали од очију светских медија.
Дешавале су се страшне ствари, људи су годинама били третирани горе него у затвору, а у то се уверио и Новак Ђоковић када је слетео у Мелбурн.
Власти Аустралије сместиле су га у озлоглашени хотел Парк и медији широм света почели су да извештавају, не само о Новаку, већ и о другим људима који живе у тим изразито лошим условима.
Прочуло се о мигрантима,
подршку им је пружио и Новак Ђоковић у интервјуима после депортације из Аустралије, и три месеца након тога више од 20 људи је пуштено из тих центара.
„Три месеца откако су светски медији пратили Новака Ђоковића како долази и одлази из хотела Парк, избеглице које су биле заточене заједно са њима коначно су на слободи. Нажалост, ови мушкарци су непотребно били заточени више од две године у хотелима у Аустралији. Кашњење у њиховом пуштању је неопростиво, као и задржавање других избеглица у другим центрима широм Аустралије“, навео је Грејем Том, саветник за избеглице.
Пуштено је двадесет људи, али је још десет остало у имиграционим центрима широм Аустралије, па се тако очекује и њихово пуштање како би случај могао да се затвори.
О овом проблему, као што не чујемо о многим другим широм света, не бисмо знали да Ђоковић није прошао тортуру аустралијских власти и ако је нешто добро из свега тога, то је ово пуштање недужних људи на слободу.