Шампион Европе искалио бес на Свецима: „Мадриђани, да ли гледате?“

© REUTERS / PETER NICHOLLSФудбалери Челсија на утакмици против Саутемптона
Фудбалери Челсија на утакмици против Саутемптона - Sputnik Србија, 1920, 09.04.2022
Фудбалери Челсија победили су на гостовању Саутемптон 6:0 у 32. колу Премијер лиге.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Актуелни шампион Европе искалио је бес на Свецима после пораза од Брентфорда и Реал Мадрида, те у добром расположењу очекује реванш четвртфинала Лиге шампиона.
Навијачи Челсија били су распевани током утакмице, те се тако са трибина могло чути: „Мадриђани, да ли гледате?“, алудирајући на реванш против Реала у ком ће Челси морати да надокнади два гола ако хоће до полуфинала (3:1 у првом мечу за Мадриђане).
Убедљива победа биће ветар у леђа екипи Томаса Тухела, а да ли ће успети да дођу до чуда на Сантјаго Бернабеуу сазнаћемо у уторак 12. априла.
Клуб из Лондона фуризно је отворио утакмицу постигавши четири гола за пола сата игре.
Први је мрежу противника начео Маркос Алонсо у осмом минуту.
Само осам минута касније у листу стрелаца уписао се Мејсон Маунт.
Убрзо је на семафору било 0:3. Вернер је искористио поклон одбране и сигурном завршницом постигао је трећи гол за Челси.
Плавци се нису ту зауставили у првом полувремену. Десет минута после гола Вернера, мрежу противника затресао је и Каи Хаверц.
Са резултатом 0:4 отишло се на петнаестоминутну паузу.
У наставку утакмице гости из Лондона постигли су још два гола. У 49. минуту Вернер је други пут на утакмици савладао голмана противника.
Коначан резултат поставио је Мејсон Маунт у 54. минуту. Искористио је одбитак и погодио за 0:6.
Од осталих утакмица издвајају се победе Брајтона против Арсенала, Лидса против Вотфорда, док је Евертон раније у току дана савладао Манчестер јунајтед.