Дерби није дао решење – Ливерпул и даље „дише за вратом“ Ситију! /видео/

© AP Photo / Jon SuperДетаљ са утакмице Манчестер сити - Ливерпул
Детаљ са утакмице Манчестер сити - Ливерпул - Sputnik Србија, 1920, 10.04.2022
Фудбалери Манчестер ситија и Ливерпула наставиће битку удвоје за титулу шампиона Премијер лиге пошто је њихов дерби у 32. колу завршен поделом бодова – 2:2.
Домаћа, екипа Манчестера, двапут је имала предност, али су гости успели да се врате у меч и однесу вредан бод.
После 31. одигране утакмице за оба састава Манчестер сити је првопласирани са 74 поена, док Ливерпул има један мање на другој позицији.
Тим менаџера Пепа Гвардиоле је повео већ у петом минуту, бриљантном акцијом коју је реализовао Кевин Де Брујне.
На изједначење се није чекало дуго, свега осам минута, а враћање на почетни ниво донео је Диого Жота.
Нову предност Манчестеру донео је Габријел Жезус у 36. минуту и деловало је да ће и до краја полувремена бити још голова.
Ипак, мреже су мировале, али само до првог минута наставка када је ново изједначење донео Садио Мане.
У 63. минуту поништен је гол Рахима Стерлинга за Сити, а пола сата касније велику прилику да донесе победу тој екипи пропустио је Ријад Марез.