Новинарки Љубици Гојгић уручен орден Легије части
© Sputnik / СпутњикАмбасада Француске у Београду
© Sputnik / Спутњик
Пратите нас
Стасала сам у окружењу где је борбеност имала предност над савитљивошћу, драго ми је да овде видим људе који верују у иста професионална начела и данас у свету легитимизованих лажних вести, културе искључивања, кенсл културе, подобности и политичке коректности. Ми се не повлачимо, рекла је Љубица Гојгић.
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).
Током уручења француског Ордена националног реда Легија части у рангу витеза, она је додала:
„Друштво не сме слободу медија да посматра ко ствар еснафа, политичке милости или договора елита, већ као вредност којој и само мора да да подршку“.
Амбасадор Француске у нашој земљи Пјер Кошар рекао је да се Гојгићевој орден додељује због тога што је у својој земљи бранила демократске вредности, до којих Француска држи.
Говорећи о њеној каријери, Кошар је указао и на емисију „Прави угао“ у којој успева „у политичком и медијском окружењу које је обележено снажном поларизацијом политичких и друштвених идеја“ да интервјуише најзначајније саговорнике свих оријентација.
Legija časti. U prave ruke. @Gojgic pic.twitter.com/UDX33PKvO2
— T@nja (@tanjajorda) April 20, 2022
Гојгић је нагласила да са поносом прима орден и да јој је част што је оцењено да је њена каријера допринела борби за јачање демократских вредности, посебно слободе говора и мишљења.
„Припадам слободној генерацији која је смела и хтела и волела да говори о слободи уопште, па и слободи медија, која је сматрала својом обавезом да је осваја и правом да је никоме не препушта, ни власти, ни противницима, ни савезницима“, рекла је Гојгићева.
Гојгићева се на крају свог говора обратила на француском и поделила сећање на свог деду који је прошао голготу у Првом светском рату и до краја живота говорио о две отаџбине – Србији и Француској.