Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан шокирао своје навијаче – пуна Арена је видела пораз после драме за крај у Еврокупу!

Кошаркаши Партизана су у драматичној утакмици, пред препуном београдском Ареном, доживели пораз од турске Бурсе у осмини финала Еврокупа после продужетка резултатом 103:95 и завршили овосезонско учешће у европском такмичењу!
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Партизан је имао пет поена предности на мање од два минута до краја последње четвртине, али је дозволио ривалу да се врати, изједначи, да у додатних пет минута преузме ритам и на крају оствари шокантну победу.
Црно-бели су имали добијен меч, направили су преокрет после лоше треће четвртине, али нису успели да одрже предност до финиша четврте деонице што је као резултат донело продужетак.
У додатном времену гости су имали бољи ритам, са две узастопне тројке су стигли до велике предности која је била ненадокнадива за црно-беле.
Партизан је на крилима сјајног Балше Копривице имао доминацију под обручима, али није успео то да материјализује у поенима због великог броја промашених зицера, који су као по правилу отварали контранападе ривала.
Бурса је успевала да користи све прилике које је Партизан пружао и после прве четвртине резултат је био нерешен 20:20.
Наставак је протекао у сличном ритму, Партизан је био брзоплет у нападу, поједине судијске одлуке нису биле баш најјасније, али је екипа Жељка Обрадовића ипак успела да са вишком од једног поена оде на велики одмор.
Наставак је донео преокрет, Бурса је користила мањак концентрације црно-белих играча који су ривалу поклонили чак девет слободних бацања из четири фаула, који би по правилу морали да се користе ван позиција за шут.
У трећој деоници је Кевин Пантер преузео одговорност, убацио је три тројке, две уз фаул, али то није било довољно јер су гости стално проналазили рупе у одбрани Партизана и све пропусте кажњавали.
Бурса је преузела вођство у трећој четвртини, Партизан је покушавао да сустигне заостатак и пред улазак у финалну деоницу имао је мањак од четири поена, после коша Алексе Аврамовића уз прекршај.
Аврамовић је тројком смањио на пола коша, имао је Партизан среће јер су гости промашивали отворене шутеве, а преокрет је стигао после лаких поена Јама Мадара, након коначно одличне одбране и контранапада на шест минута до краја меча.
После хаотичног периода, Бурса је успела да се врати са две тројке и преузме вођство, што је био аларм за Обрадовића да позове нови минут одмора и договори тактику за последњих пет минута утакмице.
Договор је испуњен, Ледеј је убацио тројку за изједначење (72:72), а своју ролу су сјајно одиграли Мадар и Лесор па је Партизан на мање од два минута до краја имао пет поена вишка (79:74).
Међутим, драма се продужила, Партизан је дозволио ривалу да се врати на један посед заостатка и добије лопту на десет секунди до краја, после фаула Мадара приликом покушаја примања лопте.
Исход је била тројка Холанда за изједначење (84:84), Пантер је промашио шут за победу и меч је отишао у продужетак, где је Бурса имала више енергије и концентрације, са две узастопне тројке је окренула ритам на своју страну и остварила победу за пласман у четвртфинале Еврокупа.
Најефикаснији у тиму Партизана био је Алекса Аврамовић са 23 поена, Матијас Лесор је имао 20 уз осам скокова, а Кевин Пантер је остао на 13 поена. На другој страни Ендру Ендруз је имао 24 поена, десет асистенција и осам скокова, а Онуралп Битим је имао 20 поена и десет скокова.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
22:44 20.04.2022
45' – Шок! Пораз Партизана!
Невероватно, али догодило се, Партизан завршава учешће у Еврокупу поразом резултатом 103:95.
22:35 20.04.2022
44' – Минут до краја!
Шест поена заостатка за Партизан!
22:32 20.04.2022
43' – Партизан губи!
Две тројке гостију за 95:89.
22:31 20.04.2022
43' – Нерешено!
После три минута игре 89:89.
22:28 20.04.2022
41' – Води Бурса...
Одмах кош за Дудзинског, 86:84.
22:25 20.04.2022
40' – Пантер промашио победу!
Продужетак!
22:23 20.04.2022
40' – Невероватно!
Тројка Холанда за изједначење, седам секунди до краја!
Нерешено је, 84:84.
22:21 20.04.2022
40' – Немогуће!
Фаул у нападу Мадара, Бурса има лопту на мање од десет секунди до краја и 84:81 за Партизан.
22:19 20.04.2022
40' – Драма и даље!
Кош Бурсе за 82:79, 15 секунди до краја!
22:18 20.04.2022
40' – Аврамовић се исправио!
Кош за 81:77!
22:17 20.04.2022
40' – Драма!
Аврамовић је промашио закуцавање, а Нидам погодио тројку – 79:77 за Партизан.
22:14 20.04.2022
39' – Лесор!
Украдена лопта и ново закуцавање, 79:74 за Партизан на мање од два минута до краја!
22:10 20.04.2022
37' – Мадар!
Ухватио је високу лопту, извукао се из аута, залетео и погодио под фаулом.
Херојски кош Мадара за 75:72.
22:08 20.04.2022
35' – Ледеј!
Тројка за изједначење, 72:72.
22:06 20.04.2022
35' – Нова тројка!
Какве грешке у одбрани Партизана, губе 72:69.
22:05 20.04.2022
35' – Нидам!
Каква тројка за изједначење...
35' – Лесор!
Мадар је покушао да положи, а кош је потврдио Лесор за 69:66.
22:04 20.04.2022
34' – Сад је моменат!
Партизан је успео да се одбрани, није материјализовао то у нападу, али је Хејс направио фаул у нападу.
Партизан води 67:66.
22:01 20.04.2022