Томислав Бркић и Никола Ћаћић - Sputnik Србија

Ћаћић и Бркић без финала у Београду!

Никола Ћаћић и Томислав Бркић нису успели да се пласирају у финале такмичења у дублу на Србија опену пошто су поражени од Аријела Беара и Гонсала Ескобара у два сета, 6:2, 7:6.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Ћаћић и Бркић су имали велике проблеме са ветром на Дорћолу, било је готово немогуће играти и такве околности су ишле на руку јужноамеричком пару.
Могли су Србин и Босанац да стигну до брејка већ у трећем гему првог сета, прилику су пропустили, али то ривали нису учинили у шестом гему.
Сет је завршен у осмом, новим брејком, а наредни су Беар и Ескобар почели сигурно, комплетирајући чак пет узастопних гемова.
Четврти гем је био веома лош за Ћаћића и Бркића, дозвољен је нови брејк, али је већ у следећем резултат изједначен после одличне игре босанског тенисера, добрих реакција на мрежи и са основне линије.
Имали су Ћаћић и Бркић неколико прилика за брејк, нису их искористили и сет је морао да буде решен у тај-брејку који је припао јужноамеричким тенисерима.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
14:42 22.04.2022
2:6, 6:7 – Пораз Ћаћића и Бркића!
Одличном игром Ћаћић је донео предност од 2:1, потом је грешио и дозволио преокрет на 3:2, а био је љут и на судију Марка Савића што није сишао из столице да провери траг једне лоптице.
Беар и Ескобар су направили мини брејк за 4:3, са два поена стигли до 6:3 и до везаних меч лопти.
Већ прву су искористили за крај меча.
14:35 22.04.2022
2:6, 6:6 – Тај-брејк!
Бркић је добром игром на мрежи донео 30:15, а потом је гем окончан за тај-брејк.
14:29 22.04.2022
2:6, 5:6 – Ништа од прилике за брејк
Повели су Ћаћић и Бркић са 30:15, али нису издржали дугу размену и дошло је до изједначења, а затим је Бркић испуцао лопту ван терена.
Ескобар је окончао гем.
14:25 22.04.2022
2:6, 5:5 – Браво!
Бркић је сервисом спасао меч лопту!
14:21 22.04.2022
2:6, 4:5 – Штета!
Повели су Ћаћић и Бркић са 30:0, а затим стигли и до три брејк шансе после грешке Ескобара, али нису искористили ниједну!
14:15 22.04.2022
2:6, 4:4 – Сјајно!
Није било лако, али су Никола и Томислав успели да одбране гем – 4:4.
14:10 22.04.2022
2:6, 3:4 – Све боља игра Ћаћића и Бркића
Ћаћић је подигао ниво игре и одличним комбинацијама изједначио на 30:30, али га је у наредном поену зауставила мрежа.
Гем на крају за Беара и Ескобара.
14:05 22.04.2022
2:6, 3:3 – Браво!
Није почело добро, али ће Ћаћић имао среће, рамом рекета је освојио поен и смањио на 30:15, а потом и изједначио одличним волејом.
Ћаћић је погрешио за изједначење и одлучујући поен који је припао српско-босанском пару за 3:3.
14:00 22.04.2022
2:6, 2:3 – Враћен је брејк!
Одлична игра Бркића на мрежи донела је брејк шансу после добрих удараца Ћаћића са основне линије и искористили су прилику!
13:55 22.04.2022
2:6, 1:3 – Опет брејк!
Две брејк лопте су стекли Беар и Ескобар, Бркић је смеч ударцем спасао прву, уследио је веома лош први сервис Ћаћића, али је други био одличан и њиме се стигло до изједначења на 40:40.
Одлучујући поен припао је ривалима за нови брејк.
13:50 22.04.2022
2:6, 1:2 – Замало...
Мало је недостајало да Ћаћић и Бркић стигну до две брејк лопте, али су ривали ипак изједначили на 30:30.
Бркићева грешка је значила и гем лопту за противнике, али је успео да се поправи и изједначи.
Брејка ипак није било...
13:46 22.04.2022
2:6, 1:1 – Коначно!
Добри сервиси Бркића за изједначење у другом сету.
13:44 22.04.2022
2:6, 0:1 – Пети узастопни гем за Беара и Ескобара!
И вођство у другом сету.
13:38 22.04.2022
2:6 – Ћаћић и Бркић изгубили сет!
Брејк у осмом гему за крај сета.
13:30 22.04.2022
2:4 – Брејк!
Попустио је Бркић, попустио је и Ћаћић – дозволили су брејк!
13:25 22.04.2022
2:3 – Бркић и Ћаћић прете
Додуше, то је само један поен на сервис Ескобара, али то је први.
Никола Ћаћић и Томислав Бркић - Sputnik Србија
13:23 22.04.2022
2:2 – Сјајан тенис!
Надмудривали су се тенисери на мрежи, Ћаћић је био одличан у том сегменту, али и на сервису.
13:18 22.04.2022
1:2 – Ништа од брејк шансе
Одлично је Ћаћић вратио све лопте, изнудио грешку Ескобара, али Бркић затим није успео да лобује ривала.
Ипак без брејк прилике за Ћаћића и Бркића.
13:16 22.04.2022
1:1 – Бркић сигуран на сервису
Ћаћић није довољно добар на мрежи, а игру отежава јак ветар који уноси шљаку у лице играчима.
После шест узастопних за ривале, Ћаћић и Бркић су освојили први поен у мечу, грешком Ескобара.
Бркић је забележио први директан поен форхенд паралелом, а нова грешка Ескобара омогућила је гем лопту српско-босанском пару.
Ипак, Беар је изједначио, Бркић је затим одлично сервирао и завршио гем.
13:12 22.04.2022
0:1 – Лак гем за Ескобара
Добар сервис гем за ривале српско-босанског тандема.