Звезда „прегазила“ Игокеу за крај лигашког дела сезоне

© Sputnik / Лола ЂорђевићТренер Црвене звезде Дејан Радоњић
Тренер Црвене звезде Дејан Радоњић - Sputnik Србија, 1920, 23.04.2022
Кошаркаши Црвене звезде победили су Игокеу 85:66 у последњој утакмици лигашког дела сезоне.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Изабраници Дејана Радоњића окончали су први период сезоне убедљивом победом, укупно 24. у одиграних 26 утакмица.
Црвено-бели су од прве четвртине наметнули свој ритам и гости из Лакташа ни у једном тренутку меча нису успели да буду равноправан ривал.
Звезда је на полувремену имала десет поена предности, 43:33, у наставку је додатно увећала предност те је последња четвртина одиграна у лаганом ритму јер се победник већ знао.
У четвртој деоници домаћин је имао и +23 (77:54), али су Игоси успели да смање заостатак и на крају је резултат износио – 85:66.
Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић са 16 поена, Холинс је додао 13, а Симоновић је постигао 11 поена.
Код гостију Волер је убацио 16 поена, Стивенс 12, док су по 10 постигли Танасковић, Робинсон и Илић.
Звезда је лигашки део завршила скором 24/2, док је Игокеа пета са 15/11.