Костићев Ајнтрахт славио у Лондону, минималац Лајпцига против Ренџерса /видео/

© AP Photo / Kirsty WigglesworthФилип Костић и Бен Џонсон, Лига Европе
Филип Костић и Бен Џонсон, Лига Европе - Sputnik Србија, 1920, 28.04.2022
Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта победили су на гостовању Вест Хем 2:1 (1:1) у првом полуфиналном мечу Лиге Европе. У другој утакмици вечери Лајпциг је славио против Ренџерса 1:0 (0:0).
Ајнатрахт нашег Филипа Костића направио је велики корак ка финалу Лиге Европе. Гости из Франкфурта тријумфовали су усред Лондона против фаворизованих Чекићара.
Костић је одиграо добру утакмицу, али су партију изнели Кнауф и Камада головима у првом и 54. минуту.
Само што је утакмица почела Ајнтрахт је повео. Сантос Боре је асистирао, а Кнауф погодио за 0:1.
Домаћин је после двадесет минута одговорио када се Антонио нашао на правом месту.
До полувремена није било голова, па се на паузу отишло са нерешним резултатом.
У наставку утакмице гости су поново успели први да дођу до гола предности. Камада је искористио одбитак и без већих проблема проследио је лопту у мрежу.
Вест Хем је покушавао да дође до изједначења, у 69. минуту Бенрама је погодио стативу, али мреже су мировале.
Након првих деведесет минута „мирише“ на немачко финале у Лиги Европе, пошто је Лајпциг победио Ренџерс, 1:0.
Једини гол на утакмици постигао је Анхелињо у 85. минуту. Страшан ударац.
Ово нису биле једине европске утакмице овог четвртка. Играло се и у Лиги конференција где је победу остварио Фејенорд против Марсеја (3:2), док су Лестер и Рома одиграли без победника, 1:1.