Надал донео срећу – Реал „прегазио“ Еспањол и освојио 35. титулу

© AP Photo / Bernat ArmangueРафаел Надал извео почетни ударац на утакмици ФК Реал Мадрид - ФК Еспањол
Рафаел Надал извео почетни ударац на утакмици ФК Реал Мадрид - ФК Еспањол - Sputnik Србија, 1920, 30.04.2022
Фудбалери Реал Мадрида победом против Еспањола 4:0 освојили су 35. титулу шампиона Шпаније.
Краљевски клуб титулу је осигурао четири кола пре краја сезоне.
Утакмица је почела на спектакуларан начин, пошто је Рафаел Надал, иначе велики навијач Реал Мадрида, извео почетни ударац.
Био је ово сјајан увод у оно што је уследило – убедљиву победу Реал Мадрида и затим прославу 35. титуле.
Играо се 33. минут када је Марсело асистирао Родригу, а овај ударцем у даљи угао погодио за 1:0.
Само десет минута касније исти фудбалер повисио је на 2:0. Гол је постигнут са сличне раздаљине, с тим што је Бразилац овога пута шутирао у ближи угао.
На паузу се отишло са два гола предности домаћина, а у наставку виђено је још толико у мрежи клуба из Барселоне.
У 55. минуту Асенсио је повисио на 3:0.
Коначан резултат поставио је Карим Бензема у 81. минуту.