- Sputnik Србија, 1920, 19.07.2021
Подкаст
Спутњик вам представља своју аудио и видео продукцију. Ауторске емисије, ексклузивни интервјуи, анализе горућих питања, репортаже…

Како ће развој вештачке интелигенције и машинског учења утицати на људе у будућности I Технограм

CC0 / Pexels/Zichuan Han / Девојка и светлост
Девојка и светлост - Sputnik Србија, 1920, 03.05.2022
Пратите нас
Вештачка интелигенција, машинско учење и дубинско учење су појмови који се све чешће спомињу у медијима и свакодневној људској комуникацији, али да ли знамо колико редовно примењујемо неке од функција ових технологија?
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Прошло је 25 година од када је први пут компјутер победио светског шаховског шампиона. Вештачка интелигенција тада је била тек у свом повоју, док је данас присутна готово у свакој индустрији. Како се ,,ствара” вештачка интелигенција? Које су јој позитивне, а које негативне стране? Има ли разлога за страх од свеприсутности паметних уређаја? Колико често се сусреће просечан човек са таквом технологијом и шта је будућност коју нам она доноси?
О овим темама у емисији ,,Технограм” говори др Андрија Петровић, доцент на Техничком факултету Универзитета Сингидунум.
Технограм“ је емисија портала и радија Спутњик коју води Марко Николић. Теме се тичу нових технологија, иновација у различитим областима и успешних бизнис модела. Eмитује се сваког другог уторка у 21.00.
Технограм, 3.5.2022.
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала