Теодосић и Виртус на корак до Евролиге

© Sputnik / Ксения Богданова / Уђи у базу фотографијаСрпски кошаркаш Милош Теодосић – Виртус Болоња
Српски кошаркаш Милош Теодосић – Виртус Болоња - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2022
Кошаркаши Виртуса из Болоње пласирали су се у финале Еврокупа победом против Валенсије 83:73, а Милош Теодосић, српски кошаркаш допринео је тријумфу са 12 поена.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Од почетка утакмице сигурније су деловали кошаркаши Виртуса који су углавном чували предност.
Током првог полувремена тим из Болоње је водио, али је Валенсија у трећој четвртини почела озбиљно да прети.
Дошао је домаћи тим на само три поена разлике, али то је било све што су кошаркаши Виртуса допустили.
Успели су гости поново да дођу до двоцифрене предности и очувају је до краја полуфинала.
Најефикаснији је био Торнике Шенгелија који је постигао 15 поена уз три скока и асистенције.
Милош Теодосић, српски кошаркаш, учествовао је у победи са 12 поена, два скока и четири асистенције.
Уз финале, Виртус је дошао и на корак до Евролиге.