Спектакл у Глазгову – Ренџерс и Ајнтрахт у финалу Лиге Европе!

© AFP 2023 / OLI SCARFFФудбалери Ренџерса славе гол против Лајпцига
Фудбалери Ренџерса славе гол против Лајпцига - Sputnik Србија, 1920, 05.05.2022
Фудбалери Ренџерс и Ајнтрахта играће у великом финалу Лиге Европе, након што су елиминисали ривале – Лајпциг (3:1) и Вест Хем (1:0) – у полуфиналу такмичења. Када је реч о Лиги конференција, у финалу играће Рома и Фејенорд.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Ренџерс – Лајпциг 3:1 (укупно 3:2)

На „Ајброкс“ стадиону у Глазгову виђена је спектакуларна утакмица у којој је домаћин ношен сјајном подршком са трибина надокнадио гол заостатка и прошао у велико финале.
Ренџерс је феноменално отворио утакмицу, те је после само 24. минута на семафору било 2:0.
Мрежу немачког клуба начео је Тавернијер у 18. минуту.
Само шест минута касније домаћин је удвостручио предност, стрелац је био Камара.
Гледали смо одличан фудбал, а на полувреме се отишло са два гола предности домаћина.
У наставку меча гости из Лајпцига били су бољи ривал, имали су више лопту у ногама, нападали су и вршили притисак, и то им се исплатило у 71. минуту.
Нкунку се сјајно нашао у казненом и поготком је донео евентуалне продужетке екипи.
Играчи Ренџерса су мало пали након примљеног гола, али брзо су се вратили, консолидовали су редове и у 81. минуту поново су дошли до два гола предности.
Лундстрам је искористио одбитак у казненом и није му било тешко да погоди за 3:1.
До краја није било голова и Ренџерс се пласирао у финале где ће играти против Ајнтрахта из Франкфурта.

Ајнтрахт – Вест Хем 1:0 (3:1 укупно)

Екипа из Франкфурта, за коју наступа наш Филип Костић, ушла је са лепом предношћу у реванш (2:1 у првом сусрету) и успела је да материјализује добар резултат из првог сусрета.
Није их понео гол предности, играли су прилично добро, нису допустили противнику да доминира, за то се побринуо и Кресвел који је рано добио црвени картон, и Ајтрантх је победио.
Једини стрелац на утакмици био је Сантос Боре у 26. минуту утакмице.
Голу Сантос Бореа претходио је црвени картона Арона Кресвела (17. минут), па су тако гости из Лондона скоро 80. минута играли са играчем мање.
Да све буде још горе, у 79. виђено је још једно искључење, Мојес из Вест Хема је послат у свлачионицу, те су гости меч завршили са два играча мање.
Велико финале Лиге Европе игра се 18. маја у Севиљи.

Лига конференција

Кратко се осврћемо и на треће европско фудбалско такмичење у ком су Рома и Фејенорд обезбедили пласман у финале.
Вучица, екипа Жозеа Муриња, славила је минималним резултатом против Лестера (1:0), што им је било довољно за пласман у финале, с обзиром на нерешних 1:1 из првог сусрета.
Једини гол на утакмици постигао је Тами Ејбрахам у 11. минуту.
До краја није било голова и Рома је прошла у финале где ће играти против Фејенорда.
Холанђани су одолели на гостовању против Марсеја, одиграли су без голова и захваљујући победи у првом сусрету (3:2) играће за трофеј у европском такмичењу.
Звезда жели капитена Русије – Дзјуба за напад на Лигу шампиона!