Ништа без драме, али – Партизан је барем на тренутак поново испред Звезде

© Фото : ФК ПартизанНикола Терзић
Никола Терзић - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2022
Фудбалери Партизана савладали су Војводину у 35. колу Суперлиге Србије резултатом 2:0.
Партизан је дошао до рутинског тријумфа на домаћем терену савладавши Вошу трећи пут ове сезоне.
Питање победника је практично било решено већ у првом полувремену, пошто су изабраници Алкесандра Станојевића отишли на паузу са предношћу од 2:0 головима Терзића и Гомеша.
У другом полувремену није виђено много узбуђења све до саме завршнице, када је Војводина додала гас, али у 89. минуту пропустила огромну прилику преко Вељка Симића.
Гости су тада тражили једанаестерац, али од тога није било ништа. Међутим, то није било све то је виђено на стадиону у Хумској.
У 93. минуту је Војводини због офсајда поништен гол због офсајда, али је одлука преиначена. Мрежу Стевановића затресао је Нешковић.
Овом победом црно-бели су остали у трци за шампионску титулу Србије, пошто сада имају бод више од Црвене звезде, али и утакмицу више. Црвено-бели у суботу од 17 часова дочекују Раднички Ниш.