Бакљада и пун стадион лансирали Шалке експресно у елиту /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 08.05.2022
Шалке је прошле сезоне испао у Цвајту, а онда је уследио експресни повратак у Бундеслигу. Губили су на полувремену од Санкт Паулија резултатом 2:0, да би до краја успели да дођу до потпуног преокрета - 3:2, што је било довољно за „камбек“ у елитном друштво.
Санкт Паули је водио головима Хрвата Игора Матановића, али је дупке пуна Велтинс арена у Гелзенкирхену у наставку „прогутала“ госте.
Симон Тероде погодио је већ у 47. минуту, чиме је најављено боље издање Шалкеа, да би исти играч у 71. минуту изједначио.
Само седам минута касније Залазар је успео да затресе мрежу Санкт Паулија и да слави резултатом 3:2, а гости из Санкт Паулија сусрет су окончали са десеторицом на терену, с обзиром на то да је Матановић искључен.
Још једно место је преостало за улазак у Бундеслигту, а битку воде Хамбургер, Дармштат и Вердер.
Вердер из Бремена, чије боје брани српски репрезентативац Милош Вељковић у недељу гостује Ауеу и у случају освајања три бода поново би се вратио н адругу позицију, коју тренутно заузима Хамбург.