Хорфорд и Тејтум за изједначење, Голден Стејт на победу до финала Запада /видео/

© AP Photo / Morry GashАл Хорфорд и Јанис Адетокумбо, Бостон против Милвокија
Ал Хорфорд и Јанис Адетокумбо, Бостон против Милвокија - Sputnik Србија, 1920, 10.05.2022
Кошаркаши Бостон Селтикса победили су Милвоки Баксе 116:108 (2-2), док су Голден Стејт Вориорси савладали Мемфис Гризлисе 101:98 (3-1), у четвртим утакмицама друге рунде плеј-офа.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Милвоки – Бостон 108:116 (2-2)

Била је ово утакмица коју су Селтикси морали да победе како би остали у игри за финале Источне конференције, јер би у супротном Бакси отишли на вероватно недостижних 3-1.
Контролисао је Милвоки већину утакмице, крајем треће четвртине имао је и двоцифрену предност (76:65), али је Бостон сјајном четвртом деоницом успео да ишчупа победу.
Екипа из Масачусетса предвођена младим Џејсоном Тејтумом и прекаљеним Алом Хорфордом преокренула је ритам меча и на крају је заслужено славила.
Обојица, Тејтум и Хорфорд, постигли су по 30 поена, с тим што је искусни центар био скоро па непогрешив из игре – 11/14, 5/7 за три поена.
Поред феноменалном нападачког учинка, Хорфорд је држао одбрану Селтикса и тешко је описати речима његов допринос тиму.
Поред поменутог дуа, добри су били Маркус Смарт и Џејлен Браун са по 18 поена.
У пораженом тиму Јанис Адетокумбо убацио је 34 поена, уз то је имао 18 скокова и пет асистенција, али није имао подршку саиграча.
Лопез је убацио 17, а највише је подбацио Џру Холидеј постигавши 16 поена, али уз очајних 5/22 из игре.
Серија се сада сели у Бостон који је овом победом повратио предност домаћег терена.

Голден Стејт – Мемфис 101:98 (3-1)

Једина серија у којој је после четири одигране утакмице 3-1. Вориорси су направили велики искорак ка финалу Запада победом у Сан Франциску.
Мемфис је, иако ослабљен неиграњем Џа Морента, пружио одличан отпор и много више од тога, али у завршници је фалио Морент да преузме одговорност у најважнијим тренуцима.
Гризлиси су имали предност већину другог полувремена, у последња два минута ушло се са +3 за тим Тејлора Џенкинса (93:90), али Вориорси су успели да преокрену кошевима са линије за слободна бацања.
Кари је био непогрешив са пенала, на другој страни Мемфис није могао да погоди када је било најважније и победа је отишла у руке изабраника Стива Кера.
Најефикаснији код Вориорса био је Стеф Кари са 32 поена, Вигинс је додао 17, а Пул и Томпсон 14 поена.
На другој страни Џерен Џексон је убацио 21, Џонс 19, Андерсон 17, а Брукс 12, уз лоших 5/19 из игре.
Српском сину прете смрћу у Аустралији: „Насмејаћу се“ /видео/