Српски кошаркаш Милош Теодосић – Виртус Болоња - Sputnik Србија

Болоња слави Теодосића – Србин одвео Виртус у Евролигу

Кошаркаши Виртуса предвођени Милошем Теодосићем освојили су трофеј Еврокупа после победе над Бурсом резултатом 80:67 ( 25:12,16:19, 21:22, 18:14). Српски ас био је најефикаснији играч утакмице и понео је МВП титулу.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Невероватна партија Милоша Теодосића довела је Виртус до Евролиге и трофеја Еврокупа. Бајка коју је Душан Алимпијевић писао са тимом Бурсе је завршена у финалу, а фаворит из Италије није побеђен.
Утакмицу је тројком отворио Теодосић и тако наговестио доминацију која је трајала великим делом финала.
Од старта је Виртус био бољи, а резултат је био доказ да Бурса није могла да нађе решење за одбрану италијанског тима.
Прва четвртина прошла је у знаку домаћег тима који је предводио српски ас. Помогла су и два рана фаула Нидама.
У другој деоници појачала је Бурса ритам и била боља, али недовољно да стигне резултатски упорни Виртус.
У тренуцима када је екипа Душана Алимпијевића правила повратничку серију Теодосић и Вимс враћали су домаће у игру и правили све већу разлику.
Напета трећа деоница припала је поново Бурси, али је напад Виртуса и даље функционисао због чега су гости били у заостатку.
Успели су кошаркаши гостујуће екипе да се приближе на само минус пет, али радост је кратко трајала и преко две узастопне тројке српског аса предност италијанског клуба се вратила на плус 15.
Најефикаснији на утакмици и играч који је понео МВП титулу био је Милош Теодосић са 21. поеном, једним скоком и три асистенције.
Дуждински је био најбољи у тиму Бурсе са 14 поена.
Српски кошаркаш – Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2022
Називао је Јокића „клинцем“ и поново није задовољан: „Крив је овакав свет!“
22:33 11.05.2022
40′ – 80:67 Виртус је шампион Еврокупа!
Винс је спречио маестралним блокадама поене Бурсе, а навијачи су полако кренули да славе и понели Теодосића до нових поена и 13 поена разлике.
22:23 11.05.2022
38′ – 78:67
Дунђински погађа тројку за Бурсу, а Нидам прави пети фаул! Жаите наставља са сјајном партијом и закуцава за нове поене.
22:20 11.05.2022
36′ – 73:62
Нидам је био сигуран и наставио да држи прикључак гостију, али Белинели са друге стране погађа за три.
22:16 11.05.2022
34′ – 70:60
Неколико изузетно лоших напада везао је Виртус, али Бурса није успела да искористи. Шенгелија је сломио одрбану гостију и поново вратио резултат екипи.
22:11 11.05.2022
32′ – 64:59
Битим је пробио одбрану домаћих и донео праву драму на старту последње деонице. Само пет поена разлике је за Виртус.
22:09 11.05.2022
30′ – 62:53
Нема гостујући тим решење за одбрану Виртуса. Пред последњих десет минута домаћи тим чува предност.
22:00 11.05.2022
28′ – 58:43
Маестрални Теодосић везао је две тројке и поново деморалисао Бурсу која не може никако да стигне домаћу екипу.
21:59 11.05.2022
26′ – 52:43
Бурса се после нових слободних бацања вратила и смањила предност домаћих на само седам поена. Ипак, прецизан је био и Винс.
21:53 11.05.2022
24′ – 50:39
Сигурније делује Бурса на почетку другог полувремена. Теодосић је поново пробио одбрану ривала и уписао поене. Торника Шенгелија додатно је увећао разлику.
21:28 11.05.2022
20′ – 41:31
Доминација тима из Болоње се наставила. Лоша је Бурса у нападу, судије су оштре а Нисам је добио и четврти фаул.
Семспон је нове поенде донео са слободних бацања, а Алимпијевић ће на паузи морати да потражи решење за рупе у одбрани и бољи продор.
21:19 11.05.2022
18′ – 37:24
Холанд је преко слободних бацања доносио проблеме екипи Душана Алимпијевића, док је Виртус био у паду и неколико минута није постигао поене. Теодосић је тројком и 11. поеном зауставио црну серију промашаја.
Проблем би у наставку меча Вирутсу могле да направе и две брзе личне грешке Жаитеа односно три укупно.
21:13 11.05.2022
16′ – 34:22
Доста промашаја на обе стране. Брзо се играло, било је сјајних асистенција али лопта није желела у кош.
21:10 11.05.2022
14′ – 34:20
Семпсон је наставио да повећава предност домаћих, а Битим је био успешан са слободних бацања и смањио је на десет поена.
Кеваријус Хејс био је доабр у одбрани, али је Вимс био незаустављив и наставио са сјајном партијом Виртуса.
21:04 11.05.2022
12′ – 29:15
Другу деоницу отворио је Џон Холанд који је смањио разлику тројком, али само на кратко јер је Џакар Сампсон лако дошао до нових поена за Виртус.
Поред лаких поена и очигледних проблема у одрбани, Бурса има и проблем са фауловима јер је Нидам направио већ трећи.
20:58 11.05.2022
10′ – 25:12
Убедљивије је деловала домаћа екипа којој Бурса није успевала превише да запрети и није била добра са шутерске позиције. Тачку на прву деоницу ставио је тројком Марко Белинели.
20:51 11.05.2022
7′ – 16:10
Покушава Бурса да се врати преко поен Дерека Нидама и Омера Ала.
20:43 11.05.2022
5′ – 14:7
Виртус је нешто офанзивније ушао у финале, а најрасположенији су Теодосић који већ има осам поена и Кајл Вимс са пет. Већ је седам поена разлике за домаћина.
20:37 11.05.2022
2′ - Одмах Теодосић!
Бурса долази до првих поена, али Милош Теодосић даје прву тројку на утакмици и доноси предност Виртусу.