Звездина представа и осам голова за финале Купа

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде против Клужа
Фудбалери Црвене звезде против Клужа - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2022
Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Новог Пазара у полуфиналу Купа резултатом 8:0, и то са пет постигнутих голова у првих 23. минута утакмице.
Звезда је фуриозно ушла у утакмицу, велику прилику је имао Милан Павков у уводним минутима, а потом је уследила канонада.
Катанац је откључао Ел Фарду Бен у шестом минуту, након што је Павков послао лопту а Бен био бржи од голмана.
Већ у 12. минуту предност је била увећана јер је Вахид Зимоњић играо руком и Звезда је после провере добила прилику за шут са беле тачке, а Охи је био прецизан и погодио за 2:0.
Само три минута касније у стрелце се уписао Милан Павков, пет минута касније Охи је поново постигао гол, а „петарду“ је комплетирао Мирко Иванић у 23. минуту.
Мирно су црвено-бели наставили са игром до краја прве деонице игре, а Нови Пазар је потпуно стао.
У другом полувремену Дејан Станковић направио је троструку измену. Уместо Милана Родића, Славољуба Срнића и Охија Омоижуанфоа ушли су у игру Никола Станковић, Андрија Радуловић и Немања Мотика.
Потпуну доминацију у игри Звезда је показала и шестим голом! Кристијано Пићини изнудио је нови пенал, а прилику да се упише у стрелце добио је млади Никола Станковић који није изневерио поверење.
Станковић је у игру увео и младог Петра Станића који је у 82. минуту постигао седми гол за црвено-беле.
Звездина представа се ту није завршила јер је у 88. минуту победу од 8:0 заокружио Станковић.
Са осам голова Звезда је обезбедила пласман у финале Купа Србије где је чека вечити ривал, екипа Партизана која је претходно са 2:1 победила Војводину.