- Sputnik Србија, 1920
РУСИЈА
Најновије вести, анализе и занимљивости из Русије и Заједнице независних држава

Берлин: Не можемо да презимимо ако нам Москва укине испоруке гаса

© Sputnik / Андрей Александров / Уђи у базу фотографијаГасна компресорска станица "Минска"
Гасна компресорска станица Минска - Sputnik Србија, 1920, 12.05.2022
Пратите нас
Министар економије и вицеканцелар Немачке Роберт Хабек изјавио је да та земља још није спремна за потпуни ембарго на руски гас.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

„Немачка за сада нема предуслове да успешно презими уколико Москва буде иницирала укидање испорука гаса из Русије“, рекао је министар и додао да је пред немачким властима још много посла како би се остварио прекид испорука руског енергента.
Хабек је додао да је Немачка себи поставила циљ да постепено постане независна од испорука руских енергената.
Према оцени министра финансија Немачке Кристијана Линднера, утицај украјинске кризе на немачку економију не може се предвидети.
„Још не знамо последице рата у Украјини, не знамо какав ће утицај имати пандемија на ланце испорука из Кине. Не видимо развој на тржишту капитала и у опорезивању. Постоји крајње висока неизвесност на макроекономском пољу“, рекао је министар.

Украјини не треба давати лажна обећања о чланству у ЕУ

Коментаришући захтев Украјине за пријем у чланство Европске уније, министар Хабек је рекао да понуда тој земљи да ступи у ЕУ не сме бити лажна и да се не смеју давати обећања која се не могу испунити.

„Европа и Европска унија су у прошлости износиле предлоге који потом нису били испуњени. То се не сме поновити. Важно је да се тај пут ка Европској унији организује тако да буде праведан и отворен, да би Украјина могла да ступи на њега и да стигне до краја. Неопходно је да разговори о етапама буду брзи“, рекао је Хабек и нагласио да те етапе морају бити „достижне“.

Председник Украјине Владимир Зеленски је 28. фебруара потписао захтев за пријем те земље у Европску унију. Следећег дана Европски парламент је подржао резолуцију о давању Украјини статуса земље-кандидата.
Докле ће Европа да „пуца себи у главу“ једно је од питања на које у ауторској емисији „Мој поглед на Русију“ одговара Љубинка Милинчић:
Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала