Маестрални Дончић водио до мајсторице – Ембид недовољно добар за Мајами

© AP Photo / Ross D. FranklinЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2022
Лука Дончић, словеначки кошаркаш, фантастичном партијом одвео је Далас до мајсторице против Финикса у четвртфиналу плеј офа, односно донео трећу победу резултатом 113:86. Са друге стране Мајами је први финалиста Источне конференције после четврте победе над Филаделфијом резултатом 99:90
Морали су Далас Маверикси да играју на све или ништа и изборе потребну победу за мајсторицу, а главни јунак очекивано је био Лука Дончић.
Кошаркаши Финикса имали су плус пет средином прве деонице игре, али ће се касније испоставити да је то једина предност коју ће имати током целе утакмице.
Далас се разиграо и добио прву четвртину 28:25, да би Дончић експлодирао и у другој деоници донео предност и од плус 15 (32:20)
На паузу је Далас отишао са изузетно успешним процентима, а вратио се још расположенији па су Мавериксима припале и наредне две деонице (34:27,19:14).
Фантастични Словенац оправдао је поверење тима и убацио 33 поена уз сјајних 11 скокова за дабл-дабл учинак, а уписао је и осам асистенција. Дончић је уједно био и најефикаснији на мечу.
Деандре Ејтон био је најуспешнији у дресу Финикса са 21. поеном, 11 скокова и једном асистенцијом..
Кошаркаши Филаделфије били су истој, незавидној позицији као Далас, али нису успели да се врате и Мајами је први финалиста Источне конференције.
Џоел Ембид није успео да са 20 поена, 12 асистенција и два скока поведе екипу до победе, а у томе га је највише омео Џими Батлер који је имао одлично вече и остварио учинак од 32 поена, осам скокова и четири асистенције.
Мајами и Филаделфија одиграли су нешто драматичнију утакмицу иако су Хитси почели убедљиво са 7:0.
Тесно су добили прву четвртину резултатом 28:25, да би друга деоница припала Филаделфији 23:21.
Мајами је појачао ритам и у трећој четвртини стекао кључну разлику 25:15, па није помогло ни 27:25 у последњих десет минута за Филаделфију.